ابهام درباره صعود تیم‌ها در لیگ قهرمانان؛ تفاضل گل یا بازی رو در رو؟

تهران- ایرنا- باتوجه به اینکه در خصوص نحوه صعود تیم‌ها به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا در این دوره که دیدارهای مرحله گروهی به طور متمرکز برگزار می‌شود، شرایط تیم‌ها از جمله فولاد خوزستان برای صعود به مرحله بعد مسابقات در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است..

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال فولاد خوزستان شب گذشته(دوشنبه) در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا در گروه چهارم به مصاف السد قطر رفت که با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

با این نتیجه صعود فولاد به دور بعد مسابقات در ابهام قرار گرفت.

در گروه چهارم مسابقات در حال حاضر السد قطر با ۱۰ امتیاز صدرنشین است و النصر عربستان با ۸ امتیاز در رده دوم قرار دارد. فولاد نیز در این گروه پنج امتیازی است. 

اگر النصر بازی پایانی خود را برابر السد قطر واگذار کند و فولاد بتواند الوحدات اردن را شکست دهد، هر دو تیم در پایان مرحله گروهی ۸ امتیازی خواهند شد اما اینکه کدامیک از این دو تیم به مرحله بعد صعود می‌کنند چندان روشن نیست. فولاد در بازی رفت برابر النصر به تساوی یک بر یک دست یافت اما در دیدار برگشت با نتیجه دو بر یک از این تیم شکست خورد.

سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به این ابهام اظهار داشت: از زمانی که مسابقات به صورت متمرکز برگزار می‌شود تفاضل گل محاسبه می‌شود و بازی رو در رو ملاک صعود تیم‌ها نیست.

این در حالی است که در تازه ترین آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱، سه ملاک برای صعود تیم‌های هم امتیاز در نظر گرفته شده که به‌ترتیب از قرار زیر است:

۱. بازی رو در رو

۲. تفاضل گل

۳. تعداد گل زده 

۴- بازی جوانمردانه (کارت‌های قرمز و زرد)

۵- قرعه کشی

در سوی دیگر،  «یوسو سسما» مربی تیم فولاد پس از پایان دیدار برابر السد در نشست خبری ضمن ابراز ناراحتی و ناامیدی از این شکست که شانس‌های صعود این تیم را به عنوان تیم نخست از بین برد، گفت که فولاد تمام تلاش خود را خواهد کرد تا به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha