۱۵۰۰ بسته معیشتی در امامزاده روح الله الحسنی (ع) تهران توزیع شد

تهران- ایرنا- مدیر آستان امامزاده روح الله الحسنی(ع) تهران اعلام کرد: ۱۵۰۰ بسته معیشتی به مناسبت ماه مبارک رمضان و ولادت باسعادت کریم اهل بیت امام حسن(ع) بین نیازمندان توزیع شد.

«حجت الاسلام حجر رسولی» عصر سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در ایام ماه مبارک رمضان سه مرحله توزیع بسته های معیشتی در دستور کار این آستان قرار گرفت که از محل نیات واقفان یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های تحت پوشش آستان توزیع شد.

وی همچنین از برگزاری پویش تنور مهربانی به مناسبت ولادت حضرت امام حسن (ع) خبر داد و گفت:‌ در این طرح نیز خیران با پخت و توزیع نان رایگان در محلات کم برخوردار تهران برگزار کننده این پویش هستند.

به گفته وی، توزیع نان رایگان در محلات محروم تهران تا پایان ماه مبارک رمضان توسط خیران آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) ادامه دارد.

حجت الاسلام رسولی خاطرنشان کرد:‌ بدلیل اینکه بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی نمی توانیم در داخل آستان سفره افطاری برپا کنیم اما با تلاش خادمان آستان هر شب بحث افطاری ساده را در دستورکار داریم.

وی همچنین به تشریح ویژه برنامه های ضیافت الهی آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: این ویژه برنامه بصورت مجازی در حال برگزاری است که جزخوانی و تفسیر قرآن کریم هر روز انجام می شود و همچنین با حضور مبلغان شهر قم تفسیر قرآن کریم قبل از اذان مغرب بصورت مجازی برگزار می شود.

مدیر آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) تهران تاکید کرد:‌ مناجات سحرگاهی نیز از دیگر برنامه هایی که از ساعت ۱۲ تا ۲ بامداد برگزار خواهد شد و همچنین ویژه برنامه های شب های قدر نیز از ساعت ۲۳ تا یک بامداد بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امثال بدلیل شیوع ویروس کرونا همچون سال گذشته خیمه های معرفت را تعطیل کرد، افزود: انجام مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی بصورت تلفنی انجام می شود.

به گزارش ایرنا، آستان مقدس امامزاده روح الله (ع) در خیابان باب همایون در ضلع جنوب میدان امام خمینی (ره) واقع است. نسب امامزاده روح الله (ع) طبق شجره نامه با ۲۷ واسطه به امام حسن مجتبی (ع) می‌رسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =