نماینده یزد در مجلس: افزایش تولید با رفع مشکل واحدها امکان پذیر است

یزد-ایرنا- نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شعار « تولید، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها» برای سال ۱۴۰۰ در پیام مقام معظم رهبری ،افزایش تولید و اشتغال تنها با رفع مشکل واحدهای صنعتی تحقق می یابد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا صباغیان بافقی روز سه‌شنبه در بازدید از کارخانه در دست ساخت خوراک دام دهستان خورمیزات شهرستان مهریز ،افزود: برای تولید و اشتغال باید همه برای مانع‌زدایی تلاش کنند.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران این کارخانه به نقش تولید و تامین خوراک مورد نیاز دام های منطقه اشاره کرد و ادامه داد: برای تحقق اهداف و فعالیت این واحد نسبت به پیگیری مسایل و مشکلات آن با همکاری مسوولان شهرستان اقدام لازم به عمل می‌آید.

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس یازدهم اظهار کرد: جهش تولید ،حمایت و پشتیبانی از فعالان این بخش نقش مهمی در رفع نیازها و کمک به اقتصاد ملی کشور دارد و نمایندگان مجلس با همکاری بخش خصوصی وظایف خود را در تدوین قانون و نظارت بر امور انجام می‌دهند.

صباغیان بافقی با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی برای تولید و اشتغال مولد و مفید در شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: تحقق برنامه‌های تولیدی و صنعتی بر حسب نیاز منطقه در گرو کار و همت جدی مسوولان و همراهی و مشارکت علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری قرار دارد.   

همچنین در این بازدید گزارشی از واحد در دست ساخت خوراک دام منطقه ارایه شد و پیگیری مسایل آن در شهرستان با همکاری نماینده مجلس و مسوولان مورد تاکید قرار گرفت.

هم‌اکنون ۱۶ هزار راس دام سنگین و ۷۰ هزار راس دام سبک در مهریز وجود دارد و افزون بر سه هزار نیرو به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی دام و طیور منطقه فعالیت دارند.

در این شهرستان شهرک‌های صنعتی شهید چمران، سایت ۱۹۶ هکتاری، یزدمهر، هرفته، شهرک سنگ، شهرک سریشم و ناحیه صنعتی بهادران با چهار هزار نفر اشتغال فعال است.

۱۰ هزار کارگر در یک هزار و ۲۷۸ کارگاه کوچک و بزرگ و در ۲۳۵ واحد تولید و صنعتی شهرستان مهریز فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و شامل یک شهر و یک بخش مرکزی با پنج دهستان و ۴۶۷ آبادی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =