سال‌گذشته ١١٠ جواز تاسیس واحد فنی و مهندسی در تهران صادر یا تمدید شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان صمت استان تهران درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری گفت: سال گذشته ١١٠ جواز تاسیس واحد فنی و مهندسی و ۸۴ پروانه فنی مهندسی صادر و تمدید شد.      

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران یداله صادقی روز سه‌شنبه یادآور شد: همچنین ظی سال گذشته ۲۲ گواهی تحقیق و توسعه نیز برای درخواست کنندگان صادر شد.    

صادقی با اشاره به اجرای طرح ملی توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال(تاپ) افزود: با اجرای این طرح در استان تهران۶۲۰ بنگاه اقدام به ثبت نام کردند و ۸۱ پروژه و ۷۴ مورد نیاز پژوهشی در سامانه اقدام ثبت شد.

وی ادامه داد: با توجه به راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مراکز پژوهشی، فنی‌مهندسی، تحقیق و توسعه، دانش‌بنیان، صنایع پیشرفته و دارندگان پروانه تولید نرم‌افزار استان تهران فراصمت اقدام شد که در این راستا ۱۲۰ مرکز ثبت نام و مستندات لازم را در سامانه مذکور بارگذاری کردند.

صادقی افزود: در راستای اجرای بند(ز) تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور عناوین و مشخصات هشت اولویت پژوهشی پیشنهادی سازمان و یک فقره پروپوزال تحقیقاتی در قالب رساله دکترا به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ارسال شد که طبق دفاعیه انجام شده در جلسه کمیته منتخب آموزش، پژوهش و فناوری استان سه طرح مصوب شده است.

رئیس سازمان صمت تهران گفت: همچنین در سال ۹۹ باهمکاری مراکز آموزشی مجازی ۲۴ دوره تخصصی و مدیریتی برای صاحبان صنایع، معدن و تجار استان برگزار شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =