انتخابات شورای اسلامی شهر همدان به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

همدان- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت که براساس برنامه ریزی و هماهنگی های بعمل آمده، ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر همدان به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

«ابوالقاسم الماسی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگاه اخذ رای الکترونیکی از سوی وزارت کشور تحویل تعدادی از استان ها از جمله همدان شده است و به زودی نحوه استفاده از این دستگاه برای برگزاری انتخابات از طریق ستاد انتخابات و رسانه ها اطلاع رسانی و آموزش داده می شود.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری همدان اظهار داشت: انتخابات دارای ۲۵ فرایند است که ۲۳ فرایند آن الکترونیکی و ۲ فرایند اخذ و شمارش آرا به صورت دستی انجام می شود اما براساس برنامه ریزی انجام شده، تمامی فرآیندهای مربوط به ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر همدان به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

وی گفت: فرد با حضور در شعبه اخذ رای کد داوطلبان مورد نظر خود را در سامانه وارد می کند که عکس داوطلب در نمایشگر ظاهر که با تایید، نام نامزد به صورت تایپ شده ثبت می شود و در پایان با فشار دادن دکمه تایید، اسامی داوطلبان در صندوق پلمب شده ذیل این دستگاه قرار می گیرد.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان افزود: پس از اتمام فرایند رای گیری در شعبه بدون نیاز به تنظیم صورتجلسه و شمارش دستی برگه های اخذ رای، دستگاه به صورت الکترونکی تعداد آرای هر یک داوطلبان را شمارش و آمار به صورت دقیق و تفکیکی در اختیار کاربر قرار می گیرد.

الماسی، بالا رفتن سرعت و دقت در شمارش آرا، جلوگیری از تضییع حقوق افراد هم نام و عدم تنظیم صورتجلسه را از جمله مزایای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی دانست.

به گزارش ایرنا، در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستاها و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

شمار نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی در شهرستان همدان ۴۰۸ نفر، ملایر ۱۹۵ نفر، نهاوند ۱۰۱ نفر، تویسرکان ۷۹ نفر، اسدآباد ۱۱۰نفر، کبودراهنگ ۶۴ نفر، رزن ۳۶ نفر، درگزین ۳۲ نفر، بهار ۸۸ نفر و فامنین ۲۳ نفر است.

شورای اسلامی شهر همدان دارای ۱۱ عضو اصلی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =