رهبران سیاسی پاکستان حمایت از فلسطین را وظیفه همه مسلمانان دانستند

اسلام‌آباد - ایرنا - رهبران احزاب سیاسی و مذهبی در پاکستان ،فلسطین را موضوع اصلی امت اسلامی و حمایت از جبهه مقاومت در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی را وظیفه همه مسلمانان دانستند و تاکید کردند: آزادی فلسطین و قدس شریف نیاز به تک‌صدایی جهان اسلام دارد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، کنفرانس "آزادی القدس" توسط "جنبش آزادی قدس وابسته به سازمان دانشجویان امامیه در شهر «کراچی» واقع در جنوب پاکستان برگزار شد.

جمع زیادی از شخصیت های مطرح احزاب سیاسی،‌ دینی و علمای ارشد مذاهب اسلامی در این کنفرانس حضور یافته و بر لزوم وحدت و یکپارچگی امت اسلامی برای دفاع از ملت‌های مظلوم منطقه به ویژه فلسطین تاکید کردند.

شخصیت‌های پاکستانی در سخنرانی‌های خود اظهار داشتند: همه احزاب سیاسی و مذهبی باید به اختلافات خود پایان دهند و صدای خود را برای آزادی فلسطین در سطح رسمی و جهانی بلند کنند.

به عقیده آنان، فلسطین مسئله‌ای متعلق به تمام امت اسلامی است. همه کشورهای مسلمان از جمله پاکستان، باید برای آزادی فلسطین از چنگ رژیم اشغالگر قدس تلاش کنند. حمایت از جنبش های آزادیبخشی فلسطین به عهده کل جهان اسلام است.

سناتور "تاج حیدر" از حزب مردم پاکستان گفت: کشورهای اسلامی که اسرائیل را به رسمیت شناختند در حقیقت از پشت به فلسطینیان و امت اسلامی خنجر زدند. به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی خیانت به آرمان فلسطین است.

علامه «امین شهیدی» رئیس امت واحده پاکستان گفت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان باید در پاکستان به عنوان روز رسمی گرامیداشت قدس شناخته و برنامه های مختلف به صورت رسمی و ملی تحت عنوان "روز جهانی قدس" برگزار شود.

مولوی «قاضی احمد نورانی» رئیس حزب جمعیت علمای پاکستان در کراچی گفت: باید قطعنامه هایی به نفع فلسطین مجالس پاکستان ارائه شود، همچنین در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله در کشورهای اسلامی نیز برای آزادی فلسطین و ترویج مقابله با اشغالگری اسرائیل اقدام شود.

«فاروق ستار» از جزب جنبش متحده قومی نیز گفت: مسئله فلسطین در حال حاضر یک دوره بسیار حساس را پشت سر می گذارد. در این راستا نیاز به ایجاد کمیته‌ای در سطح دولت فدرال می باشد تا اقدامات لازم را صورت داده و در این راستا یک قطعنامه به نفع مسئله فلسطین ارائه دهند و روز قدس را رسماً معرفی و گرامی بدارند. 

وی تاکید کرد: مسئله قدس مسئله یک گروه  نیست، بلکه مسئله جهان اسلام است و ما نباید یک قدم از آن عقب برویم.

علامه «سید احمد اقبال رضوی» معاون دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین گفت: قدس قبله اول مسلمین و مقدس ترین سرزمین امت اسلامی است که توسط رژیم غاصب صهیونیستی غصب شده است. اخبار و گزارش آزار و اذیت فلسطینیان بی گناه و مظلوم در  تاریخ بی سابقه است.

وی تاکید کرد: اگر جهان اسلام علیه اسرائیل متحد شود، اسرائیل در یک لحظه از سطح جهان محو و نابود خواهد شد؛ اما متأسفانه دهان کشورهای اسلامی در خاورمیانه قفل شده و صدای آنها شنیده نمی شود. آنها که علیه تروریسم و جنایت اسرائیل سخنی نمی گویند، به همان اندازه در جنایت آنها شریک هستند.

شایان ذکر است دکتر خالد قدومی از رهبران "جنبش مقاومت حماس" و نماینده این جنبش در ایران، از طریق ویدئو کنفرانس برای حاضرین سخنرانی کرد و اظهار داشت: «نابودی آمریکا و رژیم صهیونیستی رویا نیست، بلکه یک حقیقت واضح است».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha