ظرفیت ها برای کاهش مشکلات درمانی مردم بکار گرفته شود

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: مراکز و سازمان های مرتبط با امور درمانی این استان از جمله تأمین اجتماعی ظرفیت های خود را برای کاهش مشکلات درمانی مردم استان و مقابله بهتر با بیماری کرونا به کار گیرند. 

به گزارش ایرنا، آیت الله سید نصیر حسینی روز سه شنبه در نشست با جمعی از مدیران سازمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج به مناسبت هفته کار و کارگر (پنج تا ۱۱ اردیبهشت ماه) اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی کشور و این استان در سال های اخیر از توسعه چشمگیری در حوزه های بیمه ای و درمانی برخوردار شده و خدمات مطلوبی را به جامعه زیر پوشش خود ارائه می دهد. 

وی افزود: پوشش بیمه ای به ویژه بیمه تأمین اجتماعی عامل امیدآفرینی بین نیروهای کار بوده و انگیزه آنان را برای تولید بیشتر می کند. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: چنانچه کارگر احساس کند هنگام بیماری از حمایت درمانی برخوردار بوده یا پس از رسیدن به سن پیری و ناتوانی جسمی از پشتوانه ای همچون مستمری بازنشستگی یا ازکارافتادگی بهره مند می شود دچار اضطراب نشده و با امید به آینده کار می کند. 

آیت الله حسینی عنوان کرد: کارگران انتظار دارند که در این شرایط دشوار اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا مورد حمایت جدی تر قرار گیرند. 

وی ابراز داشت: کارگران سربازان عرصه اقتصادی بوده و چنانچه حتی یک روز کار آنان دچار وقفه شود چرخ اقتصاد و تولید کشور و کهگیلویه و بویراحمد از حرکت می ایستد. 

آیت الله حسینی گفت: متولیان امر و دستگاه های اجرایی مربوطه در کشور و کهگیلویه و بویراحمد باید در زمینه حمایت از کارگران از هیچ تلاشی دریغ نکنند. 

وی اظهار داشت: مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد همواره از نهادهای دولتی و کارفرمایان این استان درخواست دارند که حق بیمه کارگران و بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی استان را در موعد مقرر پرداخت کنند. 

آیت الله حسینی افزود: این امر موجب می شود که سازمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بتواند خدمات بهتری را به جامعه هدف ارائه داده و علاوه بر آن نیز هیچ حقی از کارگران استان ضایع نشود. 

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کارگران و بازنشستگان کشور و این استان شایسته دریافت خدمات مطلوب، باکیفیت و به موقع هستند و سازمان نیز همواره برای تحقق چنین امر مهمی تلاش می کند. 

عباس نورمحمدی اظهار داشت: بر همین اساس بخش عمده ای از خدمات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش مراجعه کارفرمایان و بیمه شدگان به طور غیرحضوری ارائه می شود. 

وی افزود: بمنظور افزایش قدرت خرید و رضایتمندی بازنشستگان کشور و کهگیلویه و بویراحمد طرح متناسب سازی حقوق از سال گذشته اجرا شده و افزایش حقوق برای هیچ بازنشسته ای در سال جاری از ۵۰ درصد کمتر نبوده است. 

افزون بر ۳۲۰ هزار نفر از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد به صورت اصلی یا تبعی زیر پوشش تأمین اجتماعی هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =