۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 84310686
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان چاقی و لاغری دانش آموزان فارس کاهش یافت

شیراز-ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: در ادامه اجرای طرح کوچ مشخص شد که میزان چاقی و لاغری دانش آموزان فارس کاهش یافته است.

احمدعلی قهرمانی در وبینار هم اندیشی فعلان حوزه سلامت، اظهار داشت: میزان چاقی  و اضافه وزن  دانش آموزان ۲ و ۴۱  صدم درصد و میزان لاغری نیز ۴۴ صدم درصد کاهش داشته است.

وی  با اشاره به اینکه سلامت جامعه  در گرو سلامت کودکان و نوجوانان است، گفت: یکی از مسائل بسیار مهم در سلامت  بحث کنترل اضافه وزن و لاغری است که در این زمینه با اجرای موفق طرح کوچ در استان فارس توانستیم شاهد کاهش میزان چاقی و لاغری در دانش آموزان باشیم.

قهرمانی با  تاکید کرد بر مغتنم شمردن هفته سلامت و با بیان اهمیت جایگاه  سلامت و بهداشت در تحقق اهداف تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان ، اظهار داشت: در این ایام با نگاهی مجدد به توانمندی ها، دستاوردها و انتظارات با توانی مضاعف در قالب برنامه های منسجم با همکاری سایر دستگاههای مسوول در مسیر ارتقای سلامت دانش آموزان عزیز گام برداریم.

 زارعی از مناطق و شهرستان هایی که در اجرای جشنواره سفیران سلامت و پویش مدافعان سلامت که نقش فعالی داشتند و آثار منتخب دانش آموزان  را در سامانه همگام بارگزاری کردند قدردانی کرد و از آنها خواست که به نحو مقتضی از دانش آموزان برگزیده در مرحله منطقه و شهرستان قدردانی شود.

وزارت آموزش و پرورش بسته محتوای علمی برای کنترل وزن و چاقی دانش آموزان تدوین کرده و این پروژه را با یاری معلمان، دبیران، مدیران مدارس، مراقبان، دبیران تربیت بدنی و روسای مناطق و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها با نام طرح کوچ کلید زده است.

بر اساس طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان که از سوم آبان ماه ۹۹ آغاز شده، برنامه هایی در زمینه راهنمایی، حمایت و مشاوره کنترل تغذیه و افزایش تحرک بدنی، برای دانش آموزان اجرا می شود همچنین انجام امور مربوط به غربالگری و ارزیابی ثانویه دانش آموزان برنامه ریزی شده است.

وزارت آموزش و پرورش در طرح کوچ با مشارکت معلمان، خانواده ها و دستگاه های عضو ائتلاف اجرای این طرح به ویژه وزارت بهداشت و رسانه ملی، ضمن کنترل وزن و BMI دانش آموزان، با مداخله و ارایه برنامه های لازم، دانش آموزان را در تناسب وزن و افزایش تحرک و شادابی یاری می کند.  

 BMI شاخص توده بدنی است که بر اساس نسبت قد و وزن شخص، چربی های بدن محاسبه می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =