دانشجویان دکتری علوم شناختی حمایت می‌شوند

تهران- ایرنا- ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و پژوهشگران در مراکز حوزه علوم شناختی حمایت می‌کند.

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، هدف از این اقدام ارتقای سطح علمی، آموزشی و تقویت بنیه پژوهشی، فناوری و نوآوری میان محققان کشور است.

این سیاست حمایتی در راستای تأمین نیروی انسانی مجرب برای توسعه علوم، فناوری و خدمات دانش‌بنیان شناختی، ایجاد هسته‌های آموزشی-پژوهشی بین رشته‌ای، گسترش و تعمیق ارتباط با محققان خارج از کشور در راستای توسعه هدفمند گرایش‌های علوم شناختی و نیز استفاده بهینه از امکانات آموزشی و پژوهشی کشور صورت می گیرد.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در چارچوب این سیاست، از اساتید داخل و خارج کشور  حمایت می‌کند.  این حمایت ها برای تدریس دروس تخصصی علوم شناختی، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان علوم و فناوری ­های شناختی، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزش کوتاه مدت این حوزه برای ارتقای کیفی رساله دکتری در قالب بسته های آموزشی و پژوهشی است.

از سوی دیگر تلاش برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی از سوی ستاد همچنان ادامه دارد و این ستاد در راستای ترغیب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر کشور برای ایجاد رشته های علوم شناختی در مراکز علمی- آموزشی است.

دانشجویان، اساتید،  محققان و پژوهشگران می توانند اطلاعات لازم از شرایط و نحوه برخورداری از بسته های تشویقی حمایتی و پژوهشی را در بخش آیین نامه ها در سایت ستاد دریافت کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha