ریشه‌کن شدن فساد در لواسان مستلزم همکاری مسئولان قضایی و اطلاعاتی‌ است

تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات گفت: برای ریشه‌کن شدن فساد بایستی دادستان و نیروهای اطلاعاتی امنیتی همکاری و هم‌افزایی خوبی داشته باشند تا با گامی محکم، نتایج مطلوب در زمینه مبارزه با فساد و بسط عدالت حاصل گردد و مردم نیز امیدوار شوند.

به گزارش ظهر سه‌شنبه خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در دیدار با عباس نوروزی، دادستان بخش اظهار داشت: موفقیت زمانی حاصل می‌شود که مسائلی که باید کشف شوند به کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) احصاء و با جدیت با آن‌ها برخورد شود. اگر چشممان را ببندیم، تخلف شکل می‌گیرد لذا با چشمانی بینا باید با فساد مبارزه کرد. ما نیز شما را حمایت می‌کنیم و از هیچ کمکی در این راه دریغ نخواهیم کرد.

وی یادآور شد: این منطقه نیازمند کار جدی در زمینه‌های مختلف است لذا انتظار داریم مسئولانی باانگیزه، متخصص و متعهد با عملکردی قوی منصوب شوند.

امیر کربلایی، معاون اجتماعی ستاد برگزاری نماز جمعه لواسانات نیز در این دیدار بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی تاکید کرد و گفت: برخی از گزارش‌های واصله حاکی از اقدامات عامدانه برای ترویج ناهنجاری‌های فرهنگی - اجتماعی است و گویا گروهی از جمله دختران بی‌حجاب فعالیت می‌کنند تا قبح برخی مسائل ریخته شود.

همچنین سردار سید خلیل میر اسماعیلی، از اعضای این ستاد بیان داشت: لواسانات از دو قشر بومی و غیربومی تشکیل شده که عموماً مهاجرانی متمول هستند و تفکیک آن‌ها از اهالی منطقه الزام است.

وی با اشاره به اینکه بخش‌های شمیرانات ۴۰۰ شهید تقدیم نظام کرده است، یادآور شد: مردم این دیار از گذشته به دین‌داری و ولایتمداری مشهور بودند اما متاسفانه اخیراً شاهد هستیم هر عمل ناپسندی را به لواسان نسبت می‌دهند و هر فساد و جنایتی را به اینجا ختم می‌کنند. این واقعیت ندارد و باید در این زمینه نیز کار کنیم و افکار و اذهان عمومی اصلاح شود تا لواسان جایگاه حقیقی خود را پیدا کند.

نوروزی در این دیدار ضمن تشکر از حضور امام جمعه و هیات همراه در دادستانی لواسانات، اظهار داشت: شما پدر معنوی شهر هستید و حمایت شما با توجه به اینکه محبوب و مقبول مردم شهرستان و حتی دیگر مناطق استان هستید، یقیناً در کار ما موثر خواهد بود. تلاش ما نیز بر آن است تا عملکردی مقبول حضرت ولی الله اعظم و ارتقا سطح رضایتمندی مردم داشته باشیم.

دادستان لواسانات با اشاره به مسائل مطروحه تاکید کرد: رویه ما بر آن است تا ابتدا با تذکر و سپس با برخورد قضائی وارد میدان شویم اما به هر ترتیب با کمک و یاری شما دست مفسدان را قطع و نفسشان را می‌بریم. و ان‌شالله چهره‌ای پاک و ایمن از منطقه بازتاب خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم توسعه منطقه و تبدیل لواسانات به شهرستان اشاره کرد و افزود: برخی از شهرستان‌های کشور با جمعیتی کمتر از این بخش و شرایطی متفاوت‌تر، توسعه یافتند و این منطقه ظرفیت آن را دارد و بایستی از طرف مسئولان متولی پیگیری و در تقسیمات کشوری محقق شود. از نظر بنده استقلال و استقرار تمامی ادارات و دیگر برکاتی که خواهد داشت بسیاری از معضلات و مشکلات منطقه را برطرف می‌سازد.

به گزارش ایرنا، مراسم افتتاح دادسرای ویژه بخش لواسانات با حضور دادستان کل کشور و رئیس کل دادگستری استان تهران ۳۱ فروردین ماه برگزار شد.

در این مراسم عباس نوروزی که دادیاری دادسرای ویژه روحانیت تهران و بازپرسی دادسرای تهران را در کارنامه فعالیت دارد، به عنوان اولین دادستان بخش لواسانات معارفه گردید و با توجه به اهمیت بخش لواسانات و پرونده‌های موجود در آن، این حوزه قضایی به دادگستری ارتقا یافت.

لواسانات از توابع شهرستان شمیرانات به مرکزیت شهر لواسان دارای ۲۰ روستا و ۳۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha