سایت جاده‌ای تلفن همراه در محور لار - بستک راه‌اندازی شد

لارستان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: سایت جاده ای تلفن همراه در محور لار- بستک شهرستان لارستان راه‌اندازی و پوشش ارتباطی در بخشی از این جاده اصلی برقرار شد.

روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس سه‌شنبه در مطلب ارسالی خود از قول مهرداد سهرابی افزود: احداث این سایت در راستای تحقق مصوبات سفر خردادماه پارسال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان فارس و پوشش حداکثری محورهای مواصلاتی استان بوده است.
وی تصریح کرد: با احداث سایت جاده ای همراه اول در محور مواصلاتی لار-بستک شهرستان لارستان، سه کیلومتر از این محور زیر پوشش همراه اول قرار گرفته است و همزمان پوشش ارتباطی روستای حسین آباد بخش صحرای باغ  از توابع شهرستان لارستان نیز با جمعیتی افزون بر ۲۰۰ نفر تامین شده است.
سهرابی محل تامین هزینه های احداث این سایت را از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) عنوان کرد.
وی همچنین از حمایت های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار فارس و تلاش اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب، مخابرات منطقه فارس، شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) برای احداث و راه اندازی این پروژه نیز قدردانی کرد.
طول کل مسیر لار- بستک در استان هرمزگان ۱۲۰ کیلومتر است که ۶۷ کیلومتر از این محور در حوزه شهرستان لارستان واقع شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار و با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha