بارش پراکنده باران در کردستان تا روز چهارشنبه ادامه دارد

سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به ورود امواج بارشی از روز دوشنبه به استان، گفت: بارش‌های پراکنده تا بعدازظهر روز چهارشنبه ادامه دارد.

علی پناهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته "مریوان" و "قاملو" با یک میلی‌متر بارش بیشترین میزان بارندگی را داشتند، اظهار داشت: در این مدت، موچش سه دهم، کامیاران و دهگلان ۲ دهم و قروه یک دهم میلی‌متر بارندگی داشتند.

وی بیشترین سرعت وزش باد در شبانه روز گذشته را مربوط به شهر دهگلان با ۳۰ متر بر ثانیه اعلام کرد و افزود: قاملو با ۲۴، آویهنگ ۲۳ و بانه ۲۱ متر بر ثانیه در رده‌های بعدی بیشترین سرعت وزش باد قرار داشتند.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه در شبانه رو گذشته سلین اورامان با ۳۴ درجه گرمترین و بابارشانی و زرینه با شش درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان بودند، اضافه کرد: دمای هوای شهر سنندج نیز ما بین ۱۳ و ۳۱ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

وی ادامه داد: امروز و فردا بارش پراکنده باران، رعد و برق و بارش تگرگ در استان پیش بینی می‌شود که در بیشترین حالت احتمال بارش پنج تا ۶ میلی‌متر باران وجود دارد.

پناهی یادآور شد: از لحاظ دمایی طی روزهای آینده هوای استان خنک‌تر می‌شود که این دما در صبح روز پنجشنبه کاهش سه تا چهار درجه‌ای را خواهد داشت.

وی گفت: برای روزهای آتی هم وزش باد پیش بینی و به دنبال آن پدیده گرد و خاک، کاهش دید افقی و آلودگی هوا نیز مشاهده می‌شود.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۸۸ بوده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۴۳۷ میلی‌متر) ۳۴ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۳۹۱ میلی‌متر، ۲۶ درصد کاهش داشته است.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =