آخر اردیبهشت؛ اعلام آثار راه‌یافته به فستیوال سینمای ایران در شانتیئی

تهران- ایرنا- آثار راه یافته به فستیوال سینمای ایران در شانتیئی فرانسه تا آخر اردیبهشت ماه سال جاری اعلام می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، براساس اعلام دبیرخانه فستیوال سینمای ایران در شانتیئی فرانسه، همزمان با به پایان رسیدن زمان ارسال آثار به این جشنواره، بیش از ۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده است که به زودی این این آثار توسط هیات پیش انتخاب، داوری و هفت فیلم برتر راهی جشنواره می شوند.

نتایج این داوری ها تا آخر اردیبهشت ماه سال جاری اعلام و هفت فیلم منتخب در روزهای برگزاری فستیوال نمایش داده می شود.

هیات پیش انتخاب فستیوال ابوالفضل جلیلی، کارگردان و سینماگر ایرانی، کریستف تاردیوChristophe TARDIEU، مدیر کل مجموعه کاخ اعظم شانتیئی، رود اسسوس Rod ASSOUS، رئیس سینمای الیزه شهر شانتیئی، کارولین گودارCaroline GODARD، معاون فرهنگی شهرداری شانتیئی و سید وحید یعقوبی، کارشناس هنری «مرکز ایران و فرانسه» هستند.

فستیوال سینمای ایران در شانتئی، در دوبخش رقابتی فیلم های بلند داستانی وغیر رقابتی فیلم های کوتاه با حضورکارگردانان فیلم های بلند در تاریخ  چهارم تا هفتم نوامبر سال جاری میلادی برابر با ۱۳ تا ۱۶ آبانماه ۱۴۰۰ در فرانسه و در شهر شانتیئی برگزار می شود. 

جایزه رسمی و اصلی فستیوال سینمای ایران در شانتیئی فرانسه توسط هیات داوران به فیلم منتخب اهدا و همچنین فیلم برتر از نگاه تماشاگران و فیلم منتخب توسط دانشجویان رشته سینمای دانشگاه سوربن تقدیر می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =