امام جمعه همدان خواستار احداث یک پارک برای تقویت استعداد کودکان شد

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه مسائل تربیتی همواره برای مردم و خانواده‌ها بسیار مهم است، بر لزوم احداث یک پارک مختص تقویت و بروز استعداد کودکان در شهر همدان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» روز سه شنبه در دیدار با مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای کشور با اشاره به ایجاد مرکز تربیت کودک و نوجوان در همدان، افزود: در همدان به دنبال مجموعه‌ای برای فعال کردن ظرفیت‌های حوزه کودک و نوجوان هستیم و لذا تاسیس مرکز تخصصی تربیت کودک و نوجوان استان نیز در این راستا انحام شد.

وی اظهار داشت: استان همدان دارای مردمانی متدین و ولایی است و این ظرفیت در استان وجود دارد که تعداد مدارس صدرا به همین نسبت افزایش داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان اعلام کرد: این مرکز برنامه مدونی برای سال ۱۴۰۰ تدوین کرده و در آن بر فعال کردن ظرفیت‌ها و مجموعه‌های فعال در عرصه کودک و نوجوان و استفاده از تجربیات مربیان این حوزه، تاکید شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی افزود: برای تربیت کادر نسل آینده انقلاب نیازمند طرح‌ها و ایده‌هایی همچون مدارس صدرا و امین هستیم که در این راستا نیز در جلسات شورای همکاری حوزه و آموزش و پرورش، چندین مدرسه امین در چهار منطقه همدان که بعضا در حاشیه هستند در اختیار طلاب قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه کار تربیتی، یک کار بسیار سخت و حساس و دارای پیوست فرهنگی است، اظهار کرد: بهبود شرایط و شاخص‌های آموزشی و خدماتی به کودکان استان نیازمند برنامه‌ریزی راهبردی است که باید با تدبیر و در نظر گرفتن ابعاد مختلف در استان گردآوری و اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، مدارس صدرا واحدهای آموزشی زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی هستند که در زمینه تحصیل علوم و معارف اسلامی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha