درگیری عشایر کوچ رو با اهالی یک روستا در شهرستان اسدآباد

همدان- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: گروهی از عشایر کوچ رو هنگام عبور از محدوده اراضی روستایی در منطقه چهاردولی شهرستان اسدآباد با جمعی از اهالی روستا درگیر شده که این درگیری منجر به مصدومیت هفت نفر از طرفین می شود.

«حسین بشری» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: این عشایر شب گذشته هنگام عبور از مجاور اراضی روستا با حضور سه جوان محلی و ممانعت برای ورود به مراتع مواجه شده که این موضوع منجر به بروز درگیری میان عشایر و جوانان روستا و مصدومیت هفت نفر می شود.

وی با اشاره به اینکه ۲ نفر از مصدومان به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل می شوند، اظهار داشت: دراین درگیری یکی از  اهالی روستا براثر اصابت گلوله سلاح شکاری از ناحیه دست مجروح می شود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان سرپایی، مرخص شده و در مجموع شرایط جسمی مجروحان این درگیری خوب گزارش شده است.

بشری افزود: عوامل پاسگاه چهاردولی با حضور به موقع در محل درگیری، ضمن برقراری امنیت و آرامش در منطقه، اقدامات لازم برای بررسی ماجرا و تشکیل پرونده را انجام می دهند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان اظهار داشت: درهمین ارتباط عوامل دادگستری و منابع طبیعی شهرستان اسدآباد به همراه نیروهای پاسگاه انتظامی چهاردولی برای برقراری صلح و سازش میان طرفین درگیر وارد عمل شده اند.

رییس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان چندی پیش به خبرنگار ایرنا گفت که یک هزار و ۲۹۰ خانوار دامدار کوچ رو و نیمه کوچ رو مجاز هستند که از مراتع این استان به عنوان مراتع ییلاقی استفاده کنند.

«سعید الیاسی» افزود: درهمین ارتباط ۶ تیم در مبادی ورودی استان همدان در مناطق اسدآباد، نهاوند، ملایر و تویسرکان برای جلوگیری از ورود زودهنگام عشایر با هدف کنترل چرای دام در مراتع و ساماندهی کوچ مستقر شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =