دستور وزیر بهداشت برای گزارش سریع وضعیت ورودی های مرزهای شرقی

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه هایی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی بر ارائه مستمر گزارش کنترل مرزهای استان های شرقی، جنوب شرقی و مرزهای دریایی جنوب و پروازهای ورودی از کشورهای پاکستان و هندوستان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وبدا، سعید نمکی روز سه شنبه  با توجه به شیوع ویروس جهش یافته در هندوستان، در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بر ارائه مستمر گزارش کنترل مرزهای استان های شرقی، جنوب شرقی و مرزهای دریایی جنوب و پروازهای ورودی از کشورهای پاکستان و هندوستان، تاکید کرد.

وی در این نامه نوشت: گزارش کنترل مرزهای استان های شرقی، جنوب شرقی و همچنین مرزهای دریایی جنوب و پروازهای ورودی از کشورهای پاکستان و هندوستان به طور مستمر و روزانه به دفتر اینجانب گزارش شود.

وی افزود: در همه استان هایی که اتباع کشورهای هندوستان و پاکستان از اول فروردین تاکنون وارد شده اند، سریعاً با ثبت PCR مورد بررسی قرار گرفته و فوری قرنطینه شوند.

نمکی نوشت: همان گونه که قبلاً ابلاغ شده است، نمونه های دوره ای بیماران به خصوص آنهایی که به سرعت حالشان به سمت وخامت می رود، گرفته و جهت بررسی از نظر موتاسیون به انستیتو پاستور، آزمایشگاه دانشکده بهداشت و آزمایشگاه مرجع طرف قرارداد معاونت محترم پژوهشی ارسال شود.

وی تاکید کرد: گزارش سریع و به موقع از تحولات بیماری در منطقه تحت مدیریت به دفتر اینجانب ضروری است. 

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha