مجوز فعالیت اصناف و مشاغل در شهرستان های البرز و آوج صادر شد

قزوین - ایرنا- فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین گفت: با توجه به تغییر وضعیت کرونا در دو شهرستان البرز و آوج از قرمز به نارنجی، اصناف و مشاغل آن می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت کنند.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در جلسه قرارگاه مقابله با کرونای استان که در محوطه استانداری برگزار شد، افزود: هم اکنون ۲ شهرستان البرز و آوج در وضعیت نارنجی قرار دارند و شهرستان‌های قزوین، تاکستان، آبیک و بوئین زهرا همچنان در وضعیت قرمز کرونایی واقع شده اند.  
حبیبی با بیان اینکه شهرستان‌های قزوین و تاکستان نیاز به مراقبت‌های بیشتری دارند، افزود: اصناف، بازاریان و مشاغل گروه ۲، سه و چهار در شهرستان های البرز و آوج می توانند فعال باشند اما در سایر شهرستان‌ها هنوز محدودیت ها وجود دارد.
این مسوول با قدردانی از همکاری اصناف و بازاریان در مقابله با کرونا خاطر نشان کرد: بیش از ۹۰ درصد بازار و کسبه همکاری خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشته و گاهی خودجوش برای مقابله با این ویروس نقش آفرینی کرده اند و امیدواریم در ادامه هم همکاری آنها را شاهد باشیم.
حبیبی گفت: بیشترین نقش را در کاهش بیماری کویید ۱۹، فعالیت کسبه و بازار دارد، چون بازار، نبض تجمع بوده و همکاری آنها در کنترل و مدیریت کرونا ضروری است.
وی یاد آور شد: با توجه به شرایط قرمز کرونایی استان مراسم شب‌های قدر در همه نقاط استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تنها در فضای باز و حداکثر در ۲ ساعت برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوط نظارت لازم را در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مکان‌های برگزاری این مراسم معنوی داشته باشند.
وی ادامه داد: از شهروندان درخواست می کنیم از تجمع در پارک‌ها و بوستان‌ها که بسیار خطرناک است، پرهیز کنند، زیرا حضور و تجمع در این فضاها شیوع ویروس را چند برابر می‌کند.
حبیبی با بیان اینکه اهداکنندگان خون از طرح تردد شبانه مستثنی هستند، خاطر نشان کرد:  افرادی که در شب‌های قدر به مراکز اهدای خون مراجعه می‌کنند، نگران طرح محدودیت تردد شبانه نباشند، زیرا با هماهنگی های صورت گرفته، خودروی آنها جریمه نخواهد شد.
معاون سیاسی استاندار قزوین با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در استان از امروز، گفت: تزریق واکسن کرونا تنها میزان شدت بیماری و مرگ و میر را کاهش می‌دهد و همچنان رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم الزامی است.
وی با بیان اینکه کمیته واکسیناسیون در استان شتاب خوبی گرفته است، اظهار داشت: در طول ۱۴ ماه گذشته با شیوع کرونا یک هزار و ۵۳۰ نفر براثر ابتلا به این ویروس در استان فوت کردند که بیشترین جامعه آمار فوتی ها در استان افراد بالای ۶۰ سال هستند.
حبیبی با بیان اینکه توزیع و تزریق واکسیناسیون در سطح استان بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ صورت می‌گیرد، افزود: هیچ سایت و مکانی برای ثبت نام واکسن کرونا وجود ندارد و موضوع ثبت نام همگانی برای تزریق واکسن کرونا از طریق دانشگاه علوم پزشکی، رسانه ملی، رسانه‌های گروهی یا پیامک، اطلاع رسانی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha