۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84310557
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه: با دقت رزمایش ناتو را رصد می کنیم

مسکو - ایرنا - سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه، درباره رزمایش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با عنوان «دفاع از اروپا» که در حال برگزاری است، گفت: این فعالیت های نظامی ناتو را به دقت زیر نظر داریم.

 گزارش ایرنا ، شایگو روز سه شنبه در جلسه شورای وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان  تأکید کرد که روسیه همچنان تمرینات نظامی دفاع اروپا از جمله روند انتقال و استقرار نیروهای ناتو در اروپا را رصد می کند.

وی گفت: علاوه بر این، وزارت دفاع بر انتقال تیپ ۵۳ پیاده لشکر ۲۹ گارد ملی آمریکا نظارت دارد که از ۲۵ آوریل ( ۵ اردیبهشت) وارد بندر «دورس» آلبانی شد.

رزمایش مشترک چند ملیتی دفاع از اروپا برای ایجاد آمادگی استراتژیک و عملیاتی و قابلیت همکاری بین ایالات متحده، متحدان و شرکای ناتو طراحی شده است. این رزمایش از ماه گذشته میلادی (مارس  اوایل فرودین) شروع شده و تا ژوئن (خرداد) ادامه دارد.

هفته گذشته، شایگو به نیروهای مسلح این کشور دستور داد تا در صورت ـپیشرفت نامطلوب»  در رزمایش ناتو موسوم به دفاع اروپا  آماده واکنش سریع باشند.

واحدهای ارتش روسیه که از چند هفته پیش در حوالی مرزهای اوکراین مستقر شده بودند هفته پیش عقب‌نشینی از این مناطق را آغاز کرده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =