اورژانس استان مرکزی به سامانه پزشکی از راه دور مجهز شد

اراک - ایرنا - سامانه تله کاردیو مدیسین (پزشکی از راه دور) اورژانس ۱۱۵ استان مرکزی عصر سه‌شنبه همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه این افتتاح به خبرنگار ایرنا گفت: ۳۸ دستگاه آمبولانس در مرحله اول برای تجهیز امکانات لازم پزشکی از راه دور اورژانس ۱۱۵ در نظر گرفته شده و تا ظرفیت ۶۰ دستگاه نیز پیش بینی شده است.

دکتر «پریا بهرامی» افزود: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین ۳۸ دستگاه و تامین سامانه مورد نیاز آن هزینه صرف شده است.

وی اظهار داشت: ۳۸ دستگاه و تجهیزات لازم در آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ استان نصب می‌شود و کارشناسان اورژانس به محض حضور بر بالین حادثه دیدگان اطلاعات بیمار مانند نوار مغزی و قلبی بیمار را به پزشک متخصص مقیم در مراکز ارسال و دستور درمان مانند تزریق و داروهای تخصصی را دریافت می کنند که این امر از بروز خطرات ناشی از حوادث می‌کاهد.

به دانشی که پزشک را با هر مرکز بهداشتی، درمانی مرتبط می سازد، تله مدیسین می گویند.

امروزه برای اعمال مراقبت های بهداشتی از تکنولوژی استفاده شده است که با کمک آن به بیمارانی که در راه های دور زندگی می کنند و امکانات لازم برای درمان را ندارند، خدمات رسانی می‌شود.

به دلیل اینکه در مواقع ضروری و حساس حوادث طبیعی و غیر مترقبه، دسترسی به فوریت های پزشکی دشوار است با وجود تله مدیسین می توان راه را کوتاه کرده و عملیات کمک را با سرعت بیشتری انجام داد.

۵۸ پایگاه اورژانس زمینی یک پایگاه هوایی و پنج پایگاه اورژانس موتوری در استان مرکزی خدمات‌رسانی دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha