۶ قرارداد واگذاری زمین صنعتی در خراسان شمالی برای رمز ارز منعقد شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۶ قرارداد واگذاری زمین برای استخراج رمز ارز در شهرک ها و نواحی صنعتی استان منعقد شده است که امسال شمار متقاضیان در این زمینه افزایش یافته است.

سیاوش وحدت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه قرارداد واگذاری در شهرک صنعتی اسفراین، ۲ قرارداد در شهرک صنعتی فاروج و یک قرار داد نیز درناحیه صنعتی راز برای استخراج رمز ارز های دیجیتالی منعقد شده است.

وی اظهار داشت: امسال شرایط واگذاری زمین برای استخراج رمز ارز تغییر کرده است و با توجه به این تغییرات نمی توان با همه درخواست ها موافقت کرد.

وی افزود: تا سال قبل سقف مساحت اراضی قابل واگذاری در زون های خدماتی شهرک های صنعتی برای استخراج رمز ۵۰۰ متر مربع بود اما امسال بیش از ۳۰۰ متر مربع زمین نمی توان واگذار کرد و از دیگر سو برای میزان برق نیز سقف ۱۰۰ کیلووات تعیین شده است در حالی که این رقم در سال قبل از ۲۵۰ تا ۷۵۰ کیلو وات بود.

وحدت اظهار داشت:برای واگذاری زمین به متقاضیان رمز ارز پس از صدور مجور از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت برق نیز باید با تامین برق آنها موافقت کند تا ما بتوانیم به متقاضیان استخرج رمز ارز زمین صنعتی واگذار کنیم.

خراسان شمالی ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی با ۲۸۷ واحد صنعتی فعال با سرمایه گذاری بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان دارد که افزون بر چهار هزار کارگر در این واحدهای صنعتی اشتغال دارند.

امسال ۳ مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و ۱۱ دستگاه ماینر در خراسان شمالی کشف شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha