واکسیناسیون علیه کرونا برای سالمندان در استان فارس آغاز شد

شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۸۰ سال از سه‌شنبه هفتم اردیبهشت در فارس آغاز شد.

مهرزاد لطفی روز سه شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا  گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک تمام مردم از دریافت واکسیناسیون علیه این ویروس منحوس بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: فراخوان انجام واکسیناسیون عمومی، از سوی مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی تحت پوشش به ترتیب اولویت بندی به گروه های هدف یه صورت پیامکی اطلاع رسانی و تاکید می شود هم استانی ها از مراجعه به مراکز انجام واکسیناسیون خودداری کنند. 

وی با اشاره به فرآیند انجام واکسیناسیون علیه کووید۱۹ اظهار کرد: انجام واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ به گروه های هدف در سه نوبت صبح، عصر و شب در حال انجام است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه انجام واکسیناسیون علیه کووید۱۹، پایان کرونا نیست، اضافه کرد: باید تا ریشه کنی این بیماری قرن، نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم و رسیدن به این هدف، نیازمند مشارکت جدی تمام مردم جامعه است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز گفت : وضعیت رنگ بندی کرونای برخی از شهرستان های استان فارس ، از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرده است که به معنای همراهی و همکاری مردم است.

سید روح الله حسینی با بیان اینکه با مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و احترام به محدودیت های کرونایی، وضعیت رنگ برخی شهرستان های استان از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرده، اما تا رسیدین به شرایط ایده آل، بسیار فاصله است و باید دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیریم.

 وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۲۰ هزار و ۳۷۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۳۶ هزار و ۳۶۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۳ هزار و ۱۵۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۲۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۹ هزار و ۵۹۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

 وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۷۶۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۴۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۹۴۸ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۲۲۰ هزار و ۱۶۶ نفر از ابتدا تاکنون بهبودی یافته اند که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =