واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در زنجان آغاز شد

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال این استان همزمان با سراسر کشور به تعداد حدود ۱۸ هزار نفر آغاز شده است که طبق برنامه ریزی‌ها انجام می‌شود.

دکتر پرویز قزلباش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس سامانه سیب، مشخصات کامل حدود ۱۸ هزار نفر افراد بالای ۸۰ سال ثبت و ضبط شده است، که زمان تزریق واکسن به این افراد با تماس تلفنی به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.  

وی با بیان اینکه افرادی که در فاز یک واکسن دریافت کردند، کادر بهداشت و درمان بودند اظهار داشت: البته تعدادی از این گروه، تمایلی به تزریق واکسن نداشتند که مسوولیت این کار را هم قبول کردند و به صورت کتبی هم تعهدنامه دادند که اگر به واسطه این ویروس دچار عارضه‌ای شوند، مسوولیت عواقب آن با خودشان است.  

این مسوول با بیان اینکه دوباره در فرصت‌های بعدی افرادی که ۶ ماه از ابتلای آنان به این ویروس گذشته، یا افرادی که تمایل پیدا می‌کنند، واکسن دریافت خواهند کرد، افزود: گروهی که در گذشته به این ویروس مبتلا شدند، باید منتظر باشند تا مدت یاد شده از ابتلای آنان به بیماری سپری شود.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش دانشگاه علوم پزشکی کشور ادامه داد: در شهر زنجان علاوه بر مراکز جامع سلامت و پایگاه های بهداشت، چهار مرکز اصلی هم راه‌اندازی خواهد شد که عموم مردم به راحتی بتوانند از این واکسن‌ها بهره‌مند شوند.   

وی تاکید کرد: افراد بالای ۸۰ سال، طی تماس تلفنی مسوولان و کارشناسان مربوطه، به مرکز مورد نظر، برای دریافت واکسن فراخوانده می‌شوند و لازم نیست که مراجعه حضوری به مراکز داشته باشند.  

به گفته دکتر قزلباش گروههای هدف برای دریافت هرگونه اطلاعات، با شماره تلفن ۳۳۰۱۹۰ و یا با شماره تلفن مراکز جامع سلامت تماس بگیرند.  

وی خاطرنشان کرد: درخصوص واکسن کرونایی  بیماران خاص مثل دیابت، سرطان، و اینگونه موارد هم، با هماهنگی انجمن‌های مورد نظر در استان و طبق لیست مرکز بیماری‌های خاص وزارت بهداشت، مراکز تزریق واکسن به تدریج و نوبتی، با این افراد، جهت تزریق  تماس می‌گیرند.

گفتنی است از امروز/ سه شنبه/ هر مرکز و پایگاه سلامت برای افراد تحت پوشش خود واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله را آغاز کرده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =