رییس دادگستری خراسان شمالی نسبت به هنجارشکنان در ماه رمضان هشدار داد

بجنورد- ایرنا- رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: نیروی انتظامی باید با کسانی که در ماه مبارک رمضان هوچی گری و هنجارشکنی می کنند بشدت برخورد کند و دستگاه قضا هم این آمادگی را دارد تا از حقوق مردم دفاع کند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اسدالله جعفری روز سه شنبه در مراسم هماهنگی چگونگی برگزاری شب های قدر و روز قدس در بجنورد اظهار داشت: چرا باید عده ای از مردم در این ماه مبارک در خیابانها بی حجابی و روزه خواری کنند و هنجارهای جامعه را بشکنند و به حقوق مردم تعدی کنند؟

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در صف مقدم برخورد با اخلالگران نظم عمومی قرار دارد، گفت: دستگاه قضا نیز این آمادگی را دارد تا با حضور میدانی با این افراد برخورد کند.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی افزود: برخورد با اخلالگران نظم عمومی و هنجارشکنان در ماه مبارک رمضان مطالبه مردمی است و از ما می خواهند تا با روزه خواران در اماکن عمومی برخورد شود.

وی ادامه داد: جامعه ما اسلامی است و نباید برخی از هنجارشکنان با روزه خواری احساسات مردم را جریحه دار کنند و اگر عضو موجهی نیز دارند باید در ملاء عام با خداوند مقابله نکنند.

حجت الاسلام جعفری اضافه کرد: مردم جامعه ما دیندار و متعهد هستند و همواره در تمامی صحنه‌های دینی و انقلابی حضور داشته‌اند و در ماه مبارک رمضان نیز این حضور بیشتر و پررنگ تر از سایر ماه ها است، زیراکه در این ماه خود را میهمان خدا می‌دانند و به دلیل روزه داری خود را مقید به رعایت بسیاری از مسائل و احکام دینی می‌کنند.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: در کشور ما نیز طبق موازین شرعی و قانونی با کسانی که در ملاء عام مبادرت به روزه خواری و هنجارشکنی کند مجرم شناخته می شود و نیروی انتظامی باید این افراد را به دستگاه قضا معرفی کند تا برابر قانون با آنها برخورد شود.

وی با بیان اینکه شبکه های معاند سعی در از بین بردن ارزش های اسلامی را دارند، گفت: نباید عده ای اندک، گول این دسیسه ها را بخورند و با ارزش های جامعه مقابله کنند.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: در نشست های متعددی نسبت به هنجارشکنی ماه مبارک هشدار داده ایم اما صدا و سیما این هشدارها را نادیده می گیرد و پوشش نمی دهدو لازم است تا این مصاحبه ها به صورت شفاف و صریح در شبکه استانی منعکس شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha