۱۲۰ نفر از داوطلبان شورای اسلامی شهر بجنورد تایید شدند

بجنورد- ایرنا- رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایری شهرستان بجنورد گفت: از مجموع ۱۴۶ نفر از ثبت نام کنندگان در این دوره در شهر بجنورد ۱۲۰ نفر تایید صلاحیت شدند.

علی خرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در شهر بجنورد ۲۲ نفر رد صلاحیت شدند و چهار نفر نیز از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف دادند اظهار داشت: ۱۲ نفر در هیات اجرایی و ۱۰ نفر در هیات نظارت رد صلاحیت شده اند.

وی افزود: از مجموع ثبت نام کنندگان ۱۲۴ نفر مرد و ۲۲ نفر زن بودند.

وی  در ادامه افزود: در شهر «چناران شهر» این شهرستان نیز در مجموع ۱۷ نفر ثبت نام کننده وجود داشت که از این تعداد ۱۵ نفر مرد و ۲ نفر زن بودند.

وی افزود: ۱۳ نفر از داوطلبان در این حوزه تایید شدند، یک نفر توسط هیات نظارت و ۲ نفر در هیات اجرایی به تایید صلاحیت نرسیدند و یک نفر نیز انصراف داد.

وی در خصوص شهر حصار و گرمخان نیز گفت: در مجموع ۱۶ نفر ثبت نام کننده در این شهر بود که از این تعداد ۱۴ نفر مرد و ۲ نفر زن بودند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۵ نفر تایید صلاحیت شدند گفت: یک نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت شد.

براساس قانون داوطلبانی که صلاحیت آنها به تایید هیات های نظارت در شهرستان ها نرسیده است، چهار روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیات های نظارت استانی برای بررسی مجدد اعلام کنند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.

همچنین بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان شمالی یک هزار و ۲۹۹ و روستا دارد  که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و  ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha