فرماندار آبادان بر لزوم بکارگیری جوانان بومی تاکید کرد

آبادان - ایرنا - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به بیکاری تعداد زیادی از جوانان این شهرستان گفت: فرصت‌های شغلی که در شهرستان آبادان ایجاد می‌شود در مرحله اول اولویت استخدام با جوانان بومی منطقه است و تمام ارگانها موظف به رعایت این اولویت اشتغال هستند.

به گزارش ایرنا سید زین‌العابدین موسوی سه‌شنبه در نشست شورای اشتغال شهرستان آبادان اظهار داشت: تمامی ارگان‌ها باید نیاز استخدام خود را به اداره کار اعلام کرده و اولویت جذب را به افراد بومی اختصاص دهند و هر مدیری که از این قانون پیروی نکند توبیخ خواهد شد. 

وی اظهار داشت: ایجاد اشتغال، جذب نیروهای بومی و رفع مشکلات بیکاری باید در دستور کار مسوولان باشد.
موسوی افزود: آبادان با داشتن صنایع بزرگ و کوچک پتانسیل بالایی در ایجاد اشتغال دارد که متاسفانه با بی‌تدبیری این فرصت‌ها اکثرا در اختیار غیربومیان گذاشته می‌شود.
وی ایجاد اشتغال را از دغدغه‌های مهم نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: میانگین شاخص بیکاری در آبادان می‌طلبد که یک حرکت با مدیریت جهادی انجام شود تا شاهد رونق اقتصادی در شهرستان باشیم.

فرماندار ویژه آبادان گفت: برای افراد غیربومی با واسطه در آبادان ایجاد اشتغال می‌شود این در حالی است که متقاضیان اشتغال در شهرستان منتظر فرصت شغلی هستند.
موسوی افزود: توسعه و شناسایی ظرفیت‌های اشتغال در اولویت کاری برنامه‌های سال ۱۴۰۰ در شهرستان آبادان قرار گرفته است.
وی به پیامدهای بیکاری مانند سرقت، اعتیاد و سایر ناهنجاریهای اجتماعی اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود بصورت جدی از جوانان بومی در آبادان با ایجاد اشتغال حمایت شود ، تنها با ایجاد اشتغال می توان از این ناهنجاریها پیشگیری کرد.  

شهرستان آبادان با قرار گرفتن در منطقه آزاد اروند و دارا بودن ۲ شهرک صنعتی، پتروشیمی، پالایشگاه و سه بندر تجاری و صیادی همچنان با مشکل بیکاری جوانان روبه رو است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha