۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84310416
۰ نفر

برچسب‌ها

همایش فرصت‌های سرمایە‌گذاری منطقە ویژە اقتصادی بانە برگزار می‌شود

سنندج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان گفت: همایش یک روزه‌ معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان با اولویت منطقه ویژه اقتصادی بانه بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری همایش یک روزه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در منطقه ویژه بانه اظهار داشت: پیشنهاد برگزاری این همایش در سفر معاون وزیر داخله اقلیم کردستان عراق به استان و بازدید او از مرز سیرانبند و منطقه ویژه اقتصادی بانه داده شد.

وی با اشاره به اینکه این همایش به منظور معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه به سرمایه‌گذاران خارجی از جمله اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود، افزود: پیگری‌های لازم در ارتباط با برگزاری این همایش انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده این همایش بعد از ماه مبارک رمضان و قبل از انتخابات و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه رسمی شدن مرز سیرانبند و رونق صادرات از این مرز تاثیر بسزایی در جذب سرمایه گذاران اقلیم کردستان عراق برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه دارد، یادآور شد: در این همایش باید تلاش کنیم ظرفیت‌های مطلوب سرمایه گذاری را به بهترین نحو ممکن مطرح و زمینه حضور علاقمندان به سرمایه گذاری در این منطقه را فراهم کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی بانه مزیت های بسیار قابل توجه و توجیه پذیری برای سرمایه گذاری دارد و از طرفی همجواری آن با مرز؛ صادرات را نیز تسهیل می کند.

جعفری با بیان اینکە مزیت هایی نظیر حمل و نقل و انرژی ارزان و همچنین نیروی کار جوان و کارآمد سرمایەگذاران را ترغیب‌ بە فعالیت و جزو نقاط قوت ما بە شمار می رود، گفت: ایجاد صنایع غذایی و تبدیلی و تولید ادوات کشاورزی از جملە بخش هایی است کە می توان فعالیت در آن حوزە ها را بە سرمایە گذاران پیشنهاد کرد.

منطقه ویژه اقتصادی بانه در ۱۵ کیلومتری غرب این شهر و در پنج کیلومتری مرز سیرانبند قرار دارد که در سال ۸۹ مصوبه ایجاد آن در دولت دهم به تصویب رسید و عملیات اجرایی آن هم در سال ۹۶ آغاز و  با طرح جامع  آن به همراه هفت منطقه ویژه اقتصادی دیگر در کشور روز دوشنبه ۲۹ دی ماه سال ۱۳۹۹ در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری با حضور معاون اول رییس جمهور موافقت شد.

منطقه ویژه اقتصادی بانه ۸۵ هکتار  و در۲ فاز طراحی شده و مساحت مرحله اول آن ۳۵ هکتار است که از این میزان ۲۰ هکتار آن به فضای صنعتی و تولیدی اختصاص پیدا کرده  و تاکنون به ۲۱ نفر از سرمایه‌گذاران واجد شرایط در فاز یک این منطقه زمین واگذار شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =