آمار فوتی‌های کرونا در شبانه‌روز گذشته در کرمانشاه ۲.۵ برابر شد

کرمانشاه - ایرنا - رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۱۰ نفر در این استان در شبانه‌روز گذشته بر اثر ابثلای قطعی به کووید ۱۹ جان باختند که نسبت به روز گذشته ۶ نفر افزایش داشته است.

«مهدی محمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با احتساب این افراد، مجموع جان باختگان بر اثر ابتلای قطعی به این ویروس از ابتدای اپیدمی تاکنون در استان کرمانشاه به یک هزار و ۶۵۷ نفر رسید.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۸۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۵ بیمارستان استان بستری هستند که تعدادشان نسبت به روز گذشته تفاوتی نکرده است.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در شبانه‌روز گذشته ۹۰ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۲۲ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز قبل ۲۴ نفر کاهش داشته است.

وی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۸۲ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری و ۱۶۱ بیمار نیز بعد از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه اکنون هشت شهرستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز و مابقی نارنجی و زرد هستند.

مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از امروز در کرمانشاه آغاز شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پایان مرحله اول واکسیناسیون در استان گفت: مرحله دوم واکسیناسیون برای گروه‌های هدف از امروز (۷ اردیبهشت) در استان آغاز شد.

دکتر «ابراهیم شکیبا» افزود: از امروز برای جمعیت بالای ۸۰ سال، بیماران سرطانی و بیماران خاص واکسن کرونا تزریق می‌شود.

او گفت: در مرحله اول واکسیناسیون که ویژه کادر بهداشت و درمان و جمعی از افراد در معرض خطر استان بود، ۱۹ هزار و ۲۱۶ دوز واکسن تزریق شد و برای اجرای این مرحله نیز حدود ۱۰هزار دوز واکسن وارد استان شده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =