سلامت ۵۱ درصد ناوگان سنگین طی مراجعه اول معاینه فنی در سمنان تایید شد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان گفت: ۵۱ درصد از ناوگان سنگینی که در سال گذشته به مرکزهای معاینه فنی استان مراجعه داشتند در مراجعه اول با آزمایش های انجام شده موفق به اخذ برگه سلامت معاینه فنی شدند.

به گزارش ایرنا، مهدی رجایی فرد روز سه شنبه به رسانه ها ابراز داشت: در سال گذشته ۳۹ هزار و ۳۴۸ مورد مراجعه ناوگان سنگین به مراکز معاینه فنی انجام شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۱۳ درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه یکی از علت های مهم و حائز اهمیت حوادث جاده ای وجود نقص فنی در ناوگان برون شهری است خاطرنشان کرد: مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین به منظور دستیابی به اهدافی مثل  ارتقاء ایمنی در تردد جاده ای ، حفظ محیط زیست از آلودگی ،کاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو در جاده ها در بخش حمل و نقل عمومی فعالیت می کنند.

وی افزود : با نظارت های میدانی و سیستمی انجام شده در مراکز معاینه فنی استان ، وضعیت عملکردی مراکز معاینه فنی استان سمنان در مقایسه با مراکز موجود در کشور از جایگاه مناسبی برخوردار بوده و از لحاظ شاخص عملکردی در جایگاه دوم کشور قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در استان سمنان چهار مرکز معاینه فنی سنگین در شهرستانهای سمنان ، شاهرود ، گرمسار  و دامغان فعالیت می‌کنند گفت: عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی در مراکز استان بصورت مکانیزه انجام گرفته و نظارت بر چگونگی عملکرد این مراکز نیز به صورت مستمر توسط کارشناسان اداره کل انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha