۹۵ درصد جمعیت مهاباد از خدمات تصفیه خانه جدید آب برخوردار هستند

مهاباد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد گفت: با راه‌اندازی ۶ شناور جدید در برج آبگیر، هم‌اکنون ۹۵ درصد از جمعیت این شهر از خدمات تصفیه خانه جدید آب برخوردار هستند.

محمد معروفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تلاش جدی در راستای برخورداری تمام جمعیت شهری از تصفیه خانه جدید ادامه داد: با اتصال تمام مناطق شهری به این تصفیه خانه، کیفیت و رنگ آب شرب شهری به بالاترین حد خود خواهد رسید.

وی با اشاره به کاهش میزان بارندگی و کمبود آب اضافه کرد: با گرم تر شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان احتمال کمبود آب شرب در برخی از روستاهای بخش خلیفان مهاباد وجود دارد که باید از هم اکنون برای رفع این مشکل از طریق حفر چاه و تانکرهای آب اقدام کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد بیان کرد: در دهه مبارک فجر سال گذشته ۱۰ روستای بخش مرکزی این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۲۲ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم تصفیه خانه قدیم این شهرستان که آب آن از مخزن سد مهاباد تامین می شود بهره‌مند شدند. 

معروفی با بیان اینکه کاهش ارتفاع سد مهاباد نیز مشکل برداشت آب را در ماه های گرم به وجود خواهد آورد، گفت: برداشت آب از سد مهاباد در ارتفاع کمتر از یک هزار و ۳۳۹ متر امکان‌پذیر نیست، لذا باید تدابیری جدی برای صرفه‌جویی در مصرف در بخش های مختلف اندیشیده شود.

وی افزود: با اتصال بخشی از روستاهای مهاباد به تفصیه خانه قدیم سد مهاباد، سرانه آب شرب مصرفی این شهرستان از مخزن سد مهاباد به ۲۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

به گزارش ایرنا، مجهزترین تصفیه‌خانه آب شرب کشور با ۶۳۰ میلیارد ریال هزینه، آبانماه سال ۱۳۹۸ با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو وقت در مهاباد به بهره‌برداری رسید.

این تصفیه‌خانه با ظرفیت برداشت ۷۵۰ لیتر آب در ثانیه قادر است تا افق سال ۱۴۱۸ برای بیش از ۲۴۶ هزار نفر جمعیت شهری مهاباد آب شرب سالم و بهداشتی تامین کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha