رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل شهری ایلام ۱۷ درصد است

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: به رغم افزایش شمار مبتلایان به کرونا و لزوم رعایت توصیه‌های بهداشتی از سوی عموم مردم به خصوص در مکان‌های عمومی و پُرتجمع، در زمان حاضر این پروتکل‌ها تنها در ۱۷ درصد ناوگان حمل و نقل درون شهری شهر ایلام رعایت می‌شود.

به گزارش ایرنا، جمیل صادقی فر روز سه شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی کرونا استان، خواستار نظارت بیشتر کلیه دستگاه ها بر رعایت پروتکل ها در حوزه ناوگان حمل و نقل درون شهری شهر ایلام شد و گفت: بعضاً مشاهده می شود رانندگان اتوبوس های حمل و نقل شهری ایلام علاوه بر نزدن ماسک، ظرفیت استاندارد اتوبوس را رعایت نمی کنند و پنجره های اتوبوس هم نیز بسته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: بر اساس گزارش های ارائه شده در ناوگان حمل و نقل برون شهری و پایانه ها نه تنها اپلیکشن ماسک هنوز نصب نشده، بلکه نظافت مناسب نیست و در این مکان ها تراکم جمعیت همچنان بسیار زیاد است.

صادقی فر تاکید کرد: طبق مصوبات ستاد کرونا کشوری و استانی نباید به افراد فاقد ماسک خدمات ارائه شود اما این مصوبه در پایانه های درون شهری و برون شهری ایلام رعایت نمی‌ شود که باید در راستا نظارت ها افزایش یابد.

وی وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در فرودگاه شهدای ایلام را پس از تذکرات ستاد کرونا رضایت بخش ذکر کرد و افزود: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی فرودگاه شهدای ایلام از نظر تراکم جمعیت و سایر استاندارد های مصوب ستاد کرونا بهتر شده که سایر حوزه ها نیز باید در راستا اهتمام داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه از آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در استان خبر داد و یادآور شد: در فاز دوم واکسیناسیون به افراد بالای ۸۰ سال و جمعیت عمومی جامعه واکسن کرونا تزریق خواهد شد.

صادقی فر همچنین خواستار نصب اپلیکیشن در دادسرا ها شد و گفت: در این مکان به دلیل تراکم جمعیت و احتمال افزایش شیوع کرونا باید در اسرع وقت اپلیکیشن ماسک نصب شود.

به گزارش ایرنا، طی شبانه روز گذشته چهار شهرستان ایلام از وضعیت قرمز به نارنجی و یک شهرستان نیز از نارنجی به وضعیت زرد تغییر کرد.

بر این اساس شهرستان های ایلام، بدره، دهلران و مهران از وضعیت قرمز به نارنجی و شهرستان سیروان از وضعیت نارنجی به زرد تغییر کردند.

هم اکنون شهرستان های آبدانان، دره شهر، چرداول و ایوان همچنان در وضعیت قرمز و هلیلان و ملکشاهی نیز به همراه سیروان در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha