طرح مقابله با خرده‌فروشان مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری تشدید می‌شود

شهرکرد -ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برخورد جدی با خرده‌فروشان مواد مخدر از مطالبات جدی مردم است، گفت: طرح تشدید مقابله با خرده‌فروشان و پاکسازی نقاط‌آلوده استان در دستور کار ویژه قرار دارد و امسال اجرایی خواهد شد.

سید قدیر مرتضوی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال‌گذشته بیش از  یک‌هزار و ۸۳۳ طرح و ماموریت برخورد با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در استان اجرا شد، که این ماموریت‌ها رشد سه برابری داشته است.

وی گفت:در این مدت سه هزار و ۵۰۰ نفر در خصوص مواد مخدر شامل معتادان، مصرف‌کنندگان مواد مخدر، قاچاقچیان و عناصر اصلی مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند که دستگیری و برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر بالای ۴۳ درصد رشد داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری بر توسعه اقدامات مقابله‌ای و اجرای کامل پاکسازی مناطق‌آلوده استان در سالجاری تاکید کرد و گفت: با توسعه این طرح‌ها در حوزه مقابله به سمت ریشه‌کنی و پاکسازی کامل و به نتیجه رسیدن اقدامات پیشگیرانه در سال‌های گذشته باشیم.

مرتضوی به رصد مستمر اقدامات در این مناطق به عنوان مهمترین کارکرد در حوزه پیشگیری اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای اقدامات احساسی در کاهش مشکلات موثر نیست.

به گفته وی، سال‌گذشته اقدامات مقابله‌ای در یکی از منطقه شهرکرد در حوزه فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، خدمات شهری، آب و فاضلاب و همچنین اشتغال در کنار اقدامات مقابله و پیشگیری اجرا شد که اجرای این اقدامات تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت. 

به گزارش ایرنا، براساس اعلام نیروی انتظامی سال گذشته بیش از سه تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف و ضبط شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha