امام جمعه بیرجند: نقش نهادهای خدمت‌رسان مانند کادر سلامت است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: در شرایط اقتصادی امروز کشور، نقش نهادهای خدمت‌رسان مانند کادر درمانی در مواجهه با ویروس کرونا است.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار اعضای ستاد نهضت خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی خراسان جنوبی ضمن تبریک ایام ولادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و تقدیر از فعالیت‌های این ستاد در دوران کرونا افزود: اقدامات انجام شده تحت عنوان رزمایش‌های کمک مومنانه بسیار لذت‌بخش بود اما از سوی دیگر افرادی که باعث می‌شوند، کشور ایران با این همه ثروت و شرایط عالی، دچار بیماری اقتصادی شود مضمون آن روایتی هستند که افراد بدتر از بدترین‌ها هستند.

وی اظهار داشت: بدتر از بد کسی است که بد را انجام می‌دهد، همان طور که بهتر از خوب کسی است که خوب را اجرا می‌کند و شما امروز مجری خیر هستید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آنها که این بیماری اقتصادی را در کشور ایجاد کرده یا عده‌ای که از دشمنان درخواست کرده‌اند مردم این کشور را تحریم کنند، عده‌ای را درگیر مال حرام کرده‌اند که اصلا به باقی مسائل فکر نمی‌کنند، گروهی متدین را هم دچار مشکلات اقتصادی کرده‌اند که از صبح تا شب به دنبال کسب درآمدی اندک هستند و آنها هم وقت تفکر در مسائل را پیدا نکنند، این بدترین نوع است.

وی خطاب به متولیان رزمایش کمک مومنانه در استان گفت: امروز نقش شما و مردم خیر کشور، نقش همان نیروهای درمانی در مقابل ویروس کرونا است، پرستاران و پزشکان درگیر ویروسی هستند که کار برایشان مشکل است و همانگونه که علاج کرونا واکسیناسیون سراسری است؛ امروز نیز علاج مشکلات اقتصادی انتخاب خوب است و تا زمانی که این واکسن انجام شود، شما باید با این درمان‌های متفرقه تمام تلاش خود را برای مردم نیازمند انجام دهید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی به موضوع رسیدگی به افرادی که در دوران کرونا دچار آسیب شده‌اند، اشاره کرد و افزود: طبق قوانین افرادی که نیازمند بوده‌اند تحت عنوان‌های مختلف زیر پوشش نهادهای حمایتی همچون بهزیستی یا کمیته امداد قرار دارند و طبق قانون برای آنها مستمری پرداخت می‌شود اما امروز در کشور شرایطی به وجود آمده که افرادی حسرت این مستمری بگیران را می‌خورند.

وی گفت: به نحوی که فرد تا قبل از این شرایط شیوع ویروس کرونا حاضر نبوده حتی اسمش در لیست این نهادهای حمایتی آورده شود اما امروز زندگی‌اش به گونه‌ای شده که به مشکلات فراوانی دچار شده است.

امام جمعه بیرجند اظهار داشت: برای این گونه افراد، درست نیست ببینیم آسیب جدی ببینند و باید کمک‌های بلاعوض یا در قالب‌های خاص برای آنها در نظر گرفت لذا در نشستی با استاندار سابق این طرح را مطرح کردیم و ایشان استقبال کردند و مبلغی را اختصاص دادند، بعد از مدتی نیز تصدی این برنامه را نیز به عهده گرفتند که موجب شد اقدامات به خوبی پیش رود.

وی افزود: مشکلات مردم تنها با اهدای سبد غذایی و معیشتی رفع نمی‌شود و گاهی برخی افراد مشکل‌شان با یک میلیون تومان حل می‌شود که با سبد غذایی حل نمی‌شود لذا تلاش کنید درخواست‌های مردم به طور دقیق پیگیری و مشکل‌ آنان به طور حقیقی حل شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: امیدواریم کشور از بیماری اقتصادی مزمن رها شود اما تا آن موقع زمینه برای کسب ثواب فراهم است لذا تا جایی که می‌توان در تامین حداقل نیازهای این گونه افراد که تحت حمایت نهادی نیستند و شناسایی آنها نیز مشکل است، تلاش شود.

سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در مراحل مختلف برگزاری رزمایش‌های کمک مومنانه در استان ارائه کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha