۳ سکوی فرود بالگرد اورژانس در چهارمحال و بختیاری فعال شد

شهرکرد -ایرنا- رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با هفته سلامت سه سکوی فرود بالگرد اورژانس در بیمارستان‌های استان فعال شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵، محمد حیدری در آیین افتتاح این سکوی فرود بالگرد افزود: این سه سکوی فرود بالگرد اورژانس در بیمارستان‌های تامین اجتماعی فرخشهر، ولی‌عصر(عج) بروجن و شهداء لردگان با  اعتباری بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شده است.

وی اظهار داشت:مساحت هر یک از پدهای فرود اوژانس ۵۰ در۵۰ مترمربع است که برای امدادرسانی سریع به بیماران فعال شده است.

رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری به راه‌اندازی یک سکوی فرود بالگرد در مجتمع رحمتیه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اشاره کرد و گفت: تاکنون به منظور امدادرسانی سریع در هنگام حوادث ۳۷ سکوی فرود بالگرد در مناطق سخت‌گذر جانمایی شده است.

حیدری با توجه به سخت‌گذر بودن برخی مناطق استان به ویژه در شهرستان کوهرنگ و اردل افزود: از زمان استقرار مجدد بالگرد اورژانس در استان ۱۲ ماموریت هوایی برای انتقال بیمار و مادر باردار انجام شده است.

وی اظهار داشت: سکوی فرود بالگرد در بیمارستان‌های اردل، ناغان و فارسان نیز در دست احداث است.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۵۴ پایگاه امدادی شامل ۱۹ پایگاه شهری، ۳۴ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه اورژانس هوایی در استان چهارمحال و بختیاری فعال است.

در سال گذشته توسط کارشناسان اورژانس استان ۳۶ هزار ماموریت انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha