۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۳
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 84310150
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح ۳۱۳ در روستاهای استان البرز آغاز شد 

کرج - ایرنا - معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) البرزاعلام کرد: طرح ۳۱۳ برای همکاری مشترک با حوزه علمیه در راستای ارائه خدمات فرهنگی و ارتقای باورهای دینی و کنترل آسیب‌های اجتماعی در روستاهای این استان اجرایی شد.

رضا البرزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که این طرح به مدت ۱۵ ماه برای روستاهای منتخب دارای روحانی طرح هجرت عملیاتی شده و علاوه بر رویکرد فرهنگی، گامی نو برای خدمت‌رسانی کمیته امداد به مددجویان روستایی به‌منظور افزایش کیفیت زندگی و معیشت محرومان است .

وی اضافه کرد که در این طرح روحانیون منتخب حوزه علمیه در روستاها حضور یافته و در دیدار چهره به چهره با خانواده‌ها مسائل فرهنگی و مشکلات معیشتی آنان را موردبررسی قرار می‌دهند.
البرزی گفت: این  حرکت جهادی، همت، سلامت و توانمندسازی در مسیر فرایند بهبود همه‌جانبه برای افزایش کیفیت زندگی و معیشت محرومان است .
وی خاطرنشان کرد : پشتیبانی و حمایت از مشاغل ایجادشده در راستای مثمر ثمر واقع‌شدن آن‌ها و همچنین شناسایی افراد جدید و مستعد اشتغال که تاکنون موفق به دریافت وام اشتغال نشده‌اند، پیگیری مسکن فرسوده خانوارها برای تبدیل به واحد مسکونی مهندسی ساز، ایجاد اشتغال و امثال آن از جمله مزیت‌های اجرای این طرح در استان البرز است.

وی گفت: اکنون این طرح به طور آزمایشی در پنج روستای این استان اجرایی شده و مراکز نیکوکاری برای  رفع مشکل روستاییان هم‌افزا شدند و به زودی در کل روستاهای استان البرز تصمیم داده می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha