بستری شدگان بخش کرونا در شاهین‌دژ کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با اشاره به کاهش شمار بستری‌های مبتلا به کرونا در این شهرستان گفت: هم اکنون ۱۳ بیمار در بخش کرونای بیمارستان شهید راثی این شهرستان بستری هستند که نسبت به هفته گذشته ۱۸ نفر کمتر است.

امین قلندرزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همکاری شهروندان در اجرای پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین اعمال محدودیت‌های ترافیکی موجب کاهش آمار مراجعه کنندگان و بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان این شهرستان شده است.

وی ادامه داد: همچنین کنترل ورودی و خروجی شهر نیز توسط نیروهای امنیتی در روند رو به کاهش آمار مبتلایان به کرونا در شاهین‌دژ موثر بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ اظهار داشت: طبق آخرین آمار وزارت بهداشت و با تلاش مجموعه کادر درمانی و شهروندان، وضعیت مقابله با کرونا در این شهرستان از حالت قرمز به نارنجی تغییر یافته است.

قلندرازده اضافه کرد: با همت گسترده شبکه بهداشت و درمان در قالب طرح‌های مختلف، آموزش، همراهی دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم، امکان تغییر وضعیت به حالت زرد نیز در ماه‌های آینده امکان‌پذیر و دور از دسترس نیست.

وی با تاکید بر اینکه عادی انگاری در شرایط فعلی نیز می‌تواند خطرناک باشد اضافه کرد: انتظار می‌رود این وضعیت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مشارکت مردم همچنان تداوم داشته باشد.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی تنها راهی که می‌توان از طریق آن بر بیماری به صورت کامل غلبه و از ابتلا به آن جلوگیری کرد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است.

شاهین‌دژ با ۹۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است؛ این شهرستان از جمله نخستین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی بود که شیوع بیماری کرونا در آن تثبیت شد.

در آذربایجان‌غربی طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان‌های سردشت و شاهین‌دژ به رنگ نارنجی تغییر وضعیت داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha