صلاحیت ۵۷۳ داوطلب انتخابات شوراهای شهر در خراسان جنوبی بررسی شد

بیرجند - ایرنا - دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی گفت: مرحله اول بررسی صلاحیت ۵۷۳ داوطلب انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان در هیات‌های نظارت به پایان رسید.

غلامرضا حسین‌پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صلاحیت این تعداد از داوطلبان ابتدا در هیات‌های اجرایی و سپس در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها بررسی شده است.

وی گفت: در این دوره از انتخابات ۶۰۷ نفر داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای استان شدند که از این تعداد تاکنون ۳۴ نفر انصراف داده‌اند و صلاحیت ۵۷۳ نفر در هیات‌های اجرایی و نظارت شهرستان‌ها بررسی شد.

دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: نتایج این بررسی‌ها تا پایان وقت اداری امروز - هفتم اردیبهشت - به هیات‌های اجرایی (فرمانداری‌ها) تحویل می‌شود و فرمانداران تا هشتم اردیبهشت نتایج بررسی صلاحیت‌ها را به داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرها ابلاغ می‌کنند.

وی گفت: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده است می‌توانند از زمان دریافت نتیجه به مدت چهار روز اعتراض خود را تحویل فرمانداری‌ها یا هیات عالی نظارت بر انتخابات دهند.

حسین‌پور افزود: هیات عالی نظارت استان از ۱۲ اردیبهشت به  مدت ۱۰ روز فرصت دارد به اعتراض‌ها رسیدگی کند.

وی با بیان اینکه هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها دارای سه عضو متشکل از نمایندگان مجلس در استان است گفت: هیات عالی نظارت استان مستقر در ساختمان ایثار میدان اول سجاد شهر بیرجند پاسخگوی مراجعان از سراسر استان است.

نام‌نویسی داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر همزمان با سراسر کشور از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند سال گذشته به مدت یک هفته تا ساعت ۲۴ روز ۲۶ اسفند انجام شد و ۶۰۷ نفر در مهلت تعیین شده ثبت‌نام کردند.

ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری نیز از روز دوشنبه ۱۶ فروردین آغاز شد و به مدت هفت روز تا روز یکشنبه (۲۲ فروردین) ادامه داشت.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha