۶۸۵ دوز واکسن کرونا در اردستان تزریق شد

کاشان - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: تعداد واکسن تزریق شده کرونا در این شهرستان تاکنون ۶۸۵ دوز بوده که در مرحله نخست ۵۴۲ دوز و در مرحله دوم ۱۴۳ دوز تزریق شده است.

حسن ذبیحی سه‌شنبه شب در گفت گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این تعداد واکسن، تمامی کارکنان بیمارستان شهید بهشتی، شبکه بهداشت اردستان، شاغلان مرکز منتخب ویژه کرونا، بهورزان، مراقبان سلامت، دندان‌پزشکان مرکزها، پزشکان بخش خصوصی، سالمندان آسایشگاه‌ها، پاکبانان، کادر داروخانه‌ها، اعضای اورژانس پیش‌بیمارستانی ۱۱۵ و جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد شهرستان واکسینه شدند.

وی تصریح کرد: نیروهای درمانگاه تامین اجتماعی و پرسنل آزمایشگاه های خصوصی شهرستان به زودی واکسن کرونا دریافت می کنند، همچنین با توجه به اهمیت زمان بندی واکسیناسیون گروه های پرخطر در راستای اجرای سند ملی واکسیناسیون، اجرای واکسیناسیون سالمندان ۸۰ سال و بالاتر تا پایان هفته جاری انجام خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان اظهار داشت: فراخوان گروه های مختلف سنی برای دریافت واکسن کرونا به صورت تلفنی توسط مراقبان سلامت انجام می شود و هیچ گونه ثبت نام حضوری و یا دریافت خارج از نوبت واکسن انجام نمی‌شود.

جانباختن ۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته  

ذبیحی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته یک مرد ۶۸ ساله و یک زن ۸۴ ساله مبتلا به کرونا در اردستان جان باختند.

وی افزود: بر پایه معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ بیمار جدید کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی شدند و مجموع مبتلایان به کرونا به ۲ هزار و ۳۳۶ نفر رسید. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه تاکنون هشت هزار و ۱۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در این شهرستان انجام شده است، خاطر نشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲ هزار ۲۰۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شدند.

وی با اشاره به بستری یک مرد ۳۵ ساله مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در اردستان ادامه داد: اکنون ۱۲ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان بستری هستند.

وضعیت اردستان از نظر شیوع ویروس کرونا قرمز است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha