چند خبر کوتاه از چابهار

چابهار- ایرنا - انتخاب چابهار به عنوان شهر خلاق فیلم، پلمب زمین چمن فوتسال، پلمب ۱۷ واحد صنفی و دستگیری سارقان طلافروشی ازجمله خبرهای کوتاه امروز (سه‌شنبه) در چابهار است.

چابهار به‌ عنوان شهر خلاق فیلم انتخاب شد

 نصیراحمد ملازهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار از انتخاب این شهرستان به عنوان شهر خلاق فیلم خبر داد.

وی افزود: در حوزه سینما شهرهای چابهار از استان سیستان‌ و بلوچستان، بندرعباس از استان هرمزگان، بندر انزلی از استان گیلان، قصر شیرین از استان کرمانشاه، تفت از استان یزد، کاشان از استان اصفهان به‌عنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی شدند.

انتخاب چابهار به‌عنوان شهر خلاق فیلم به دلیل مشارکت و حمایت از پروژه‌های فیلم و مستندی همچون اورکا به کارگردانی سحر مصیبی، خورشید آن ماه به کارگردانی ستاره اسکندری، لیپار به کارگردانی حسین ریگی، بیگاه به کارگردانی پوریا اشتهاردی و مستندهای صیادان بلوچ به کارگردانی مازیار مشتاق گوهری، مستند عبدالحکیم بهار و زندگی بانوان تالاب لیپار در این جشنواره بود.

عنوان «شبکه» به مجموعه پنج شهر یا بیشتر از شهرهای خلاقی اطلاق می‌شود که در یک حوزه هنری حائز نشان شهر خلاق فرهنگ و هنر شدند.

زمین چمن فوتسال در چابهار پلمب شد

 مهدی میرادی مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار در این رابطه گفت: برگزاری مسابقات ورزشی در شرایط شیوع کرونا ممنوع است لذا یک مجموعه ورزشی چمن مصنوعی به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب شد.

به گفته وی، طبق آخرین مصوبات ستاد مدیریت و مقابله با کرونا شهرستان چابهار و شیوع کرونا انگلیسی در سطح شهر مقرر شده تمامی فضاهای ورزشی با ازدحام جمعیت، غیر فعال و تعطیل باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار بیان داشت: متاسفانه پس از تذکرات مکرر به این مجموعه ورزشی چمن مصنوعی که میزبان جمعیت بسیار زیاد و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود توسط واحد بهداشت محیط و واحد خدمات شهری شهرداری بندر چابهار تا اطلاع بعدی پلمب و غیرفعال شد.

وی افزود: هرگونه تجمع در شرایط کنونی می‌تواند به گسترش و انتشار بیشتر ویروس کمک کند لذا برگزاری تجمعات تحت هر عنوان ممنوع است.

 ۱۷ واحد صنفی به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد کرونا اعمال قانون شدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار در این خصوص گفت: اعضای ستاد مقابله با کرونای شهرستان چابهار از روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی از نانوایی‌ها، بانک‌ها، بازار و اصناف سطح شهر بازدید کردند.

میرادی با اعلام پلمب ۱۷ واحد صنفی متخلف و بی‌توجه به مصوبات ستاد کرونا شهرستان چابهار، گفت : در این بازدید پنج واحد صنفی ابزار آلات، یک واحد صنفی خرازی، لوازم قنادی، فروشگاه عرضه ظروف یکبار مصرف، فروشگاه لوازم بهداشتی و ساختمانی، خدمات کامپیوتری، نانوایی، الکتریکی، رنگ فروشی، خوار بار فروشی، لوازم آشپزخانه و ۲ واحد صنفی پارچه فروشی به مدت ۱۰ روز پلمب و غیرفعال شدند.

وی افزود: نظارت بر رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های اعلام شده در وضعیت نارنجی افزایش یافته و کارشناسان بهداشت محیط در ۲ نوبت صبح و عصر و به صورت نامحسوس بر روند اجرای مصوبات ستاد کرونا نظارت خواهند داشت.

سارقان طلافروشی دستگیر شدند

دبیرخانه شورای تامین شهرستان چابهار نیز در اطلاعیه‌ای آورده است: در پی سرقت طلا فروشی(۱۴۰۰/۱/۲۱) موضوع در دستور کار کارآگاهان تخصصی پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از پیگیری‌ها و تحقیقات مستمر، پنج سارق مسلح در تاریخ  ۱۴۰۰/۲/۳ در یکی از شهرستان‌های همجوار دستگیر شدند و از محل اختفای آن‌ها مقادیری طلا و یک قبضه کلت کمری و مقادیری مهمات کشف و ضبط شد و طلاهای سرقتی که توسط سارقان فروخته شده بود با دستگیری  خریدار مال مسروقه کشف شد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: یادآور می شود مدتی شهروندان از برخی ناامنی‌ها گلایه داشتند که موضوع با فضل الهی و با تشکیل جلسات متعدد شورای تامین و تلاش همگانی نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، قضایی و با دعا و همکاری مردم متدین تمامی سارقان، قاتلان و گروگان گیران دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

 چابهار از توابع سیستان و بلوچستان در فاصله ۷۳۱ کیلومتری زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها