شکست فولاد مقابل شاگردان «ژاوی»؛ نیاز به معجزه برای صعود

تهران- ایرنا- دیدار برگشت فولاد خوزستان و السد قطر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی یک بر صفر نماینده قطر به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، دیدار حساس فولاد خوزستان و السد قطر در چارچوب هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب (دوشنبه) از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه پرنس فیصل بن فهد شهر ریاض برگزار شد که در پایان تیم السد موفق شد با یک گل فولاد را از پیش رو بردارد.

در دقیقه ۲۰ درحالیکه الهیدوس از سمت راست قصد داشت توپ را به سمت چپ ببرد، ارسال تند و سریع او به پای آبشک که چند متر پشت محوطه جریمه حضور داشت، برخورد کرد و توپ به شکل بسیار خطرناک و عجیبی با فاصله ای اندک از کنار دروازه فروزان راهی کرنر شد.

در دقیقه ۲۶ ارسال پاتوسی به محوطه جریمه با استپ سینه زیبای احمدزاده مواجه شد که او توپ را برای انصاری کاشت و این بازیکن پس یک حرکت در عمق توپش را به تور کنار دروازه کوبید.

دقیقه ۲۷ ارسال کازورلا از سمت راست به درون محوطه جریمه به صورت ناخواسته در ۶ قدم به انصاری برخورد کرد و فروزان در حالیکه روی زمین افتاده بود، توپ را روی خط نگه داشت که بغداد بونجاح چند بار قصد داشت توپی که در دستان فروزان آرام گرفته بود را وارد دروازه کند که موفق نشد و بازی نیز برای لحظاتی به دلیل این حرکت بونجاح به درگیری کوچکی کشیده شد که داور خطای این مهاجم الجزایری را گرفت.

در دقیقه ۳۳ توپ گیری زیبای پاتوسی و پاس رو به بیرون او، در پشت محوطه جریمه به زبیر نیک نفس رسید و این بازیکن در شرایطی ایده آل، ضربه اش را به بدترین شکل ممکن به بالای دروازه فرستاد.

در نیمه دوم و در دقیقه ۴۷ پاس بلند و زیبای کازرولا به نام تائه هی رسید و ضربه این بازیکن پس از برخورد به مجتبی نجاریان به شکل خطرناکی راهی کرنر شد. 

در دقیقه ۶۰ یک ارسال به درون محوطه جریمه فولاد قبل از الهیدوس، به حیدریه رسید و این بازیکن در حالی که با استپ سینه قصد داشت توپ را به فروزان برساند، این توپ در حال خروج از زمین و تبدیل به کرنر بود که فروزان با تلاش فراوان مانع از کرنر شدن این موقعیت شد ولی توپ از دستان او خارج شد و الهیدوس به توپ رسید و با یک پاس رو به بیرون بغداد بونجاح را صاحب توپ کرد و او در مقابل دروازه خالی قرار گرفته بود که شوت او را کولیبالی از روی خط برگرداند تا فولاد از دریافت یک گل حتمی جان سالم به در ببرد.

در دقیقه ۶۴ یک ارسال زیبا از سمت راست از الهیدوس به روی دروازه به نام تائه هی رسید و این بازیکن بدون مزاحمت مدافعان فولاد و با یک ضربه سر دروازه نماینده ایران را باز کرد. در دقیقه ۷۰ یک ارسال به روی دروازه با خروج اشتباه مشعل برشام سنگربان السد همراه شد و ضربه سر کولیبالی با بدشانسی به تیر دروازه حریف برخورد کرد.

در دقیقه ۸۱ پاس خوب پاتوسی در موقعیتی تک به تک ولی در گوشه محوطه جریمه به شیمبا رسید که شوت او را مشعل برشام مهار کرد.

«جواد نکونام» با نفرات زیر به مصاف السد رفت: 

محسن فروزان، موسی کولیبالی، عارف آقاسی، مهران درخشان مهر( وحید حیدریه)، مجتبی نجاریان، محمد آبشک، زبیر نیک نفس(محمد قاسمی نژاد)، آیاندا پاتوسی، فرشاد احمدزاده(حسین ابراهیمی)، ساسان انصاری(محمد ابراهیمی) و لوسیانو پریرا

«ژاوی هرناندز» سرمربی سرشناس السد نیز نفرات زیر را برای این بازی به میدان فرستاد: 

مشعل برشم،پدرو میگوئل، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، محمد وعد(سالم الهاجری)، نام تای هی، حسن الهیدوس(یوسف عبدالرزاق)، بغداد بونجاح،گیلرمه، بوعلام خوخی و سانتی کازورلا

در دیگر دیدار همزمان گروه چهارم تیم‌های النصر عربستان و الوحدات اردن به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان الوحدات موفق شد با نتیجه دو بر یک النصر را شکست دهد.

در جدول رده‌بندی این گروه السد با ۱۰، النصر با ۸، فولاد با ۵ و الوحدات با ۴ امتیاز در رده اول تا چهارم قرار گرفتند.

تیم فولاد روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت و در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف الوحدات اردن خواهد رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha