تقدیراستاندارخوزستان از بزرگان عشیره باوی برای مقابله با رسم تیراندازی

اهواز-ایرنا- استاندار خوزستان از بزرگان عشیره باوی به دلیل مقابله با رسم تیراندازی و ترغیب مردم به عدم برگزاری تجمع ها تقدیر کرد.

به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان  قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه از شیخ سمیر باوی بزرگ عشیره باوی بابت جلوگیری از تیراندازی در مراسم و ایجاد سنت حسنه کاشت نخل به جای تیراندازی، ترغیب شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی و مبارزه با بیماری کرونا و عدم شرکت در مراسم و تجمع ها  قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش این تقدیر به نمایندگی از طرف استاندار، امروز توسط  معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان به همراه مدیران کل امنیتی، انتظامی و مرزی، پدافند غیرعامل و فرماندار شهرستان کارون با حضور در حسینیه عشیره باوی صورت پذیرفت.

چندی پیش شیخ طایفه باوی درخواست و پیشنهاد کاشت نخل به جای رسم تیراندازی در مراسم و جلوگیری از هر گونه حادثه و تجمع در این شرایط کرونایی را داد.

خوزستان از جمله استانهایی است که برخی مردم و عشایر آن طبق یک سنت غلط در مراسم عزا و عروسی تیر اندازی می کنند اما طی سالهای اخیر خیز بالایی از سوی مردم برای از بین بردن این رسم برداشته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =