صلاحیت ۸۱۳ داوطلب عضویت در شوراهای شهری مشهد تایید شد

مشهد-ایرنا- رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مشهد گفت: از مجموع ۸۵۸ داوطلب عضویت در شوراهای شهری این شهرستان ۸۱۳ نفر در هیات نظارت تایید صلاحیت شدند.

علی بامشکی دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: به عبارت دیگر از ۸۵۸ نفر داوطلبی که در هیات اجرایی شهرستان تایید صلاحیت شده بودند، ۴۵ نفر معادل ۴/۶۱ درصد در هیات نظارت شهرستان رد صلاحیت شدند.

وی گفت: از مجموع ۸۲۳ داوطلب عضویت در شورای شهر مشهد ۳۸ نفر، از ۱۹ داوطلب عضویت در شورای شهر رضویه چهار نفر و از ۱۶ داوطلب شورای شهر ملک آباد نیز سه نفر در هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان رد صلاحیت شدند.
بامشکی ادامه داد: به موجب ماده ۵۱ مجموعه قوانین و مقررات انتخابات شوراهای اسلامی کشور بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات که در هیات اجرایی شهرستان مورد تایید قرار گرفته بودند از۲۳ فروردین تا ۶ اردیبهشت در جلسات هیات نظارت شهرستان مشهد مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مشهد گفت: در بررسی صلاحیت ها به دور از گرایش و سلائق سیاسی و براساس مستندات موجود از مراجع استعلامی و منابع مورد وثوق هیات نظارت، به صلاحیت افراد رسیدگی شده است.
بامشکی خاطرنشان کرد: شایسته است شهروندان به تایید صلاحیت افراد بسنده نکرده و در انتخاب افراد اصلح، موضوع تدین، تعهد، تجربه، تخصص، کارآمدی، نیاز شهری، عملکرد گذشته، سلامت و شایستگی نامزدها را مد نظر قرار دهند.

بر اساس اعلام استانداری خراسان رضوی از مجموع هزار و ۶۲ داوطلب ثبت نام شده فرایند انتخابات شوراهای شهری شهرستان مشهد صلاحیت ۱۶۱ نفر معادل ۱۵ درصد در هیات اجرایی شهرستان رد شده است که این تعداد مربوط به سه شهر مشهد، ملک آباد و رضویه است.  همچنین مجموع داوطلبان انصرافی و ردصلاحیت شده در شهرستان مشهد ۲۴۳ نفر است.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و ملک آباد حدود ۴۰۰ روستا و ۳.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =