۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۲۵
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84309856
۰ نفر

برچسب‌ها

آزادی ۲۲ اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی اسرا در یمن از آزادی ۲۲ اسیر ارتش و کمیته های مردمی این کشور در چارچوب روند مبادله اسرا با ائتلاف متجاز سعودی از طریق میانجیگری های محلی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری المسیره، عبدالقادر المرتضی روز دوشنبه در حساب توتیری خود نوشت: به یاری خداوند امروز، ۲۲ تن از اسرای ارتش و کمیته های مردمی در چارچوب تبادل اسرا از طریق میانجیگری محلی آزاد شدند.

وی هفته گذشته گفت که رکود موجود در پرونده اسرا، به دلیل خودداری نیروهای متجاوز و مزدوران آنها از ورود به موضوع تبادل همه جانبه اسراست.

المرتضی افزود: نیروهای متجاوز در برابر اجرای توافقنامه هایی که با نظارت سازمان ملل امضا شده است، سنگ اندازی می کنند.

وی یادآورشد: رژیم سعودی از روند تبادل اسرا که با میانجیگری های محلی انجام میشود، جلوگیری می کند و سازمان ملل از ایجاد راه حل و پیشنهادهایی که دیدگاه ها را به هم نزدیک کند، ناتوان است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =