ون کافه‌های تهران مجوز می‌گیرند

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون با تاکید بر فعالیت ون کافه‌ها اعلام کرد: برای متقاضیان ون کافه‌ها پس از تایید کمیته اجرایی مربوط، مجوز فعالیت صادر می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در جلسه بررسی شرایط اعطای مجوز فعالیت ون کافه ها با اشاره به تصویب دستورالعمل جامع مشاغل سیار موتوری شهر تهران توسط کمیته برنامه ریزی شورای شهر اظهار داشت: این دستورالعمل فروردین امسال به مناطق ۲۲ گانه شهرداری ابلاغ و پس از آن، از سوی شرکت ساماندهی مکاتبات لازم برای برگزاری کمیته‌های اجرایی و مکان‌های پیشنهادی با شهرداری مناطق آغاز شد. 

وی ادامه داد: متقاضیان، مکان‌ها و فضاهای شهری مورد نظر خود را بر اساس شاخص‌های موجود در دستورالعمل به ادارات ساماندهی مناطق پیشنهاد می‌دهند.

به گفته مفاخریان، مکان های پیشنهادی در کمیته اجرایی بررسی و در نهایت ظرف مدت ۲ هفته نتیجه اعلام می شود.

وی اضافه کرد: پس از طی مراحل قانونی در خصوص تقاضای بهره برداران، با رعایت تشریفات قانونی و دستورالعمل‌های صادره، شرکت ساماندهی، با برنده مزایده قرارداد منعقد می کند. 

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر  با تاکید بر این که فعالیت ون‌کافه‌ها به ارتقا امنیت اجتماعی و سرزندگی و نشاط در سطح شهر می‌انجامد گفت: افزایش حضور شهروندان در فضاهای شهری، کمک به رشد اقتصاد شهری، ایجاد حس مکان و حس تعلق شهروندان و برقراری درآمد پایدار برای شهرداری تهران از جنبه های مهم و تاثیر گذار فعالیت مجاز ون کافه ها خواهدبود. 

وی تاکید کرد: مجوز فعالیت رسمی فقط در صورت تایید کمیته اجرایی با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی، ایمنی، انتظامی و صنفی به متقاضیان اعطا خواهد شد.

مفاخریان توضیح داد: به طور مثال محل استقرار ون کافه باید با فاصله متعارف از خانه های مسکونی و  بافت‌های حساس نظیر بیمارستان ها، مدارس، سفارتخانه ها و بانک ها باشد.

وی ادامه داد: همچنین با تائید نیروی انتظامی و پلیس راهور برای در نظر داشتن ملاحظات امنیتی و ترافیکی و با فاصله متعارف از فعالیت های مشابه واحدهای صنفی ثابت باشد.

مفاخریان خاطرنشان کرد: همچنین موارد مهم مانند در دسترس بودن امکانات زیرساخت از جمله تامین برق، آب شرب و سرویس بهداشتی و دفع مجاز فاضلاب باید پیش بینی شده باشد. 

در این نشست پیشنهاداتی نظیر اجرای آزمونه فعالیت ون کافه ها در قالب دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در ۲ منطقه یا تخصیص ۱۰۰ نقطه برای فعالیت ون کافه ها مطرح شد. این پیشنهادات برای شناسایی  ایرادات احتمالی و اصلاح آن ها طرح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =