مجموعه فرهنگی و ورزشی کمیته ملی المپیک در تهران احداث می‌شود

تهران- ایرنا- جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تشکیل و با احداث مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی کمیته ملی المپیک موافقت شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج روز دوشنبه در این باره گفت: طرح مذکور در زمینی با مساحت بیش از ۴ هزار متر مربع در منطقه ۲، در محدوده اراضی پیرامونی فرحزاد قرار دارد.

علی اشراقی افزود: از آنجا که کمیته ملی المپیک در کنار بخش های اصلی ورزشی به بخش هایی به عنوان فضاهای خدمات دهنده ورزشی، تفریحی و فرهنگی نیاز دارد، در اولین جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران در سال ۱۴۰۰، برای تأمین این خدمات با احداث یک مجموعه ۷ طبقه فرهنگی، ورزشی و تفریحی در این محدوده شهری موافقت شد.

وی گفت: مجموعه مذکور با داشتن فضاهای فوق الذکر، علاوه بر اسکان موقت قهرمانان ملی، می‌تواند تسهیلات لازم را برای بخش های مختلف این آکادمی فراهم کند.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج افزود: همچنین در این جلسه طرح بازنگری و اصلاح ضوابط تأمین پارکینگ و طرح موضوعی ساماندهی نظام حق انتقال توسعه به صورت مبسوط مورد بحث و بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت و قرار شد موارد طرح شده جهت بررسی بیشتر به کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج  ارسال شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =