۱۰ باشگاه ورزشی متخلف در بیرجند به دستگاه‌های نظارتی معرفی شدند

بیرجند - ایرنا - معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۱۰ باشگاه ورزشی متخلف در شهرستان بیرجند که در وضعیت قرمز کرونا فعالیت داشتند، به دستگاه‌های نظارتی و مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

محسن قطبی روز دوشنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: باشگاه‌های ورزشی خصوصی و دولتی زیر ذره‌بین نظارت اداره کل ورزش و جوانان قرار دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط سخت مقابله با ویروس کرونا و اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا مبنی بر تعطیلی فعالیت‌ها و اماکن ورزشی در شهرستان‌های با رنگ‌بندی قرمز کرونایی تمامی فعالیت‌های ورزشی تعطیل است.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: پیرو اجرایی شدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا هر روز از اماکن ورزشی در شهرستان‌های استان بازدید و با متخلفان احتمالی مطابق با دستورات توسط دستگاه‌های نظارتی برخورد می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس در بازدیدهای صورت گرفته از اماکن و باشگاه‌های ورزشی شهرستان بیرجند، متاسفانه با وجود ابلاغ و اطلاع‌رسانی اداره کل و اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند و تذکرات کتبی و شفاهی تعداد ۱۰ باشگاه ورزشی به صورت علنی و پشت درهای بسته فعالیت داشته‌اند که به دستگاه‌های نظارتی معرفی و به زودی پلمب خواهند شد.

قطبی ضمن تقدیر از مدیران باشگاه‌های ورزشی، روسای هیات‌های ورزشی و مدیران اماکن ورزشی که در این طرح همراهی می‌کنند گفت: در راستای حفظ سلامت ورزشکاران و مردم با خاطیان به هیچ عنوان مماشات نخواهد شد و در صورت مشاهده فعالیت ورزشی قطعا باشگاه متخلف پلمب و در صورت تکرار مجوز فعالیت باشگاه مذکور ابطال خواهد شد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان قاینات هم گفت: ۹ باشگاه ورزشی به دلیل رعایت نکردن دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا پلمب شد.

سید علی ترحمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به شرایط سخت مقابله با ویروس کرونا و اجرای مصوبات ستاد استانی و شهرستانی کرونا مبنی بر تعطیلی  اماکن ورزشی در شهرستان‌های با رنگ قرمز کرونایی تمامی باشگاه‌های خصوصی نیز تعطیل است.

وی بیان کرد: در بازدیدهای صورت گرفته شب گذشته از اماکن و باشگاه‌های ورزشی شهر قاین، با توجه به تذکرات کتبی و شفاهی تعداد ۹ باشگاه ورزشی به صورت علنی فعالیت داشتند که صبح امروز به دستگاه‌های نظارتی معرفی و به مدت ۱۵ روز پلمب شدند.

براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ها که امروز (ششم اردیبهشت) از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شد، شهرستان‌های بیرجند، فردوس، طبس و زیرکوه در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های قاینات، سربیشه و سرایان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های خوسف، نهبندان، بشرویه و درمیان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

همچنین سه شهرستان بیرجند، فردوس و طبس در نقشه با رنگ قرمز تیره‌تر مشخص شده‌اند اما نحوه اجرای محدودیت‌ها مانند شهرهای قرمز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha