محدودیت‌های کرونایی در خرم‌آباد شدیدتر می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم‌آباد گفت: باتوجه به احتمال شیوع ویروس جهش یافته کرونای هندی، محدودیت ها در خرم‌آباد شدید تر می‌شود.

به گزارش ایرنا جعفر طولابی روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان خرم‌آباد اظهار کرد: با توجه به جدی بودن تهدید ویروس کرونای هندی، اطلاع رسانی باید بیشتر شود، بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی با بکارگیری همه ظرفیت‌ها از ورود و شیوع این ویروس جهش‌یافته در شهرستان جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود مصوبه‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به نحو مطلوبی اجرا شود.

وی با تاکید بر تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان، از اداره صمت خواست بر فعالیت اصناف طی هفته جاری با کنترل بیشتری نظارت کنند و در صورت بروز تخلف برخورد لازم انجام شود.

طولابی با بیان اینکه متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی گروه‌های شغلی شماره یک رعایت نمی‌شود افزود: در برخی مراکز خرید پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود که انتظار می‌رود نسبت به فعالیت این‌گونه مراکز تجدیدنظر و مقررات با شدت بیشتری اجرایی شود.

وی از نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی درخواست کرد در تجمع‌های مربوط به مراسم‌های خاکسپاری برای اعمال جرائم خودرویی حضور پررنگ‌تری داشته باشند، شهرداری نیز نسبت به انسداد ورودی‌های آرامستان‌ها اقدام کند تا از گسترش بیشتر کرونا جلوگیری گردد.

فرماندار خرم‌آباد بر اعمال محدودیت‌های بیشتر در وسائل حمل‌ونقل درون و برون شهری تاکید و تصریح کرد: شهرداری‌ها نسبت به خاموشی پارک‌ها و مسدودکردن مبادی برای اتراق در فضای سبز اقدام کند، چرا که شاهد حضور بالای شهروندان در این فضاها هستیم.

طولابی با تاکید بر اینکه مراسم شب‌های قدر در شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز در فضاهای باز با جمعیت محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، گفت: تمهیدات لازم در این زمینه انجام شود، ضمن اینکه در مساجد و اماکن مسقف برگزاری هرگونه مراسم ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =