۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۸
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84309783
۰ نفر

برچسب‌ها

کمیته سازماندهی المپیک توکیو ۵۰۰ پرستار به‌خدمت می‌گیرد

تهران- ایرنا- براساس اعلام رییس کمیته سازمان‌دهی المپیک ۲۰۲۰، سازمان‌دهندگان این تورنمنت برای برگزاری بهتر و ایمن‌تر المپیک به تعویق افتاده توکیو، خواستار بهره گیری از ۵۰۰ پرستار شده‌اند.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های محلی در گزارش‌هایی اعلام کردند که کمیته سازمان‌دهی از اتحادیه پرستاران ژاپن درخواست کرده تا در جریان و پیش از آغاز المپیک از ۲۳ جولای تا هشتم آگوست(اول تا ۱۷مردادماه)، با پرسنل حاضر در ورزشگاه‌ها و دهکده المپیک همکاری کنند.

همزمان با تقلای ژاپن برای مهار اوج گیری مجدد پاندمی کرونا در این کشور، سازمان‌دهندگان المپیک همچنان در راستای آماده سازی‌ها برای برگزاری این تورنمنت مصمم هستند.

ژاپن جمعه هفته گذشته در شهرهای توکیو و اوساکا باردیگر وضعیت اضطراری اعلام کرد.

«توشیرو موتو» در جریان یک نشست مطبوعاتی اظهار داشت: درخواست کرده‌ایم تا حدود ۵۰۰ پرستار در نظر گرفته شود. تنها شرط نیز برای برآورده شدن این درخواست است که این اقدام نباید روی مراقبت‌های پزشکی بیمارستان‌ها تاثیر منفی بگذارد.

کمیته سازمان‌دهی همچنین اعلام کرده است که جمعه هفته جاری برای بحث و تبادل نظر در خصوص اقدامات مرتبط با مهار کووید-۱۹، با متخصصان پزشکی میزگردی تشکیل خواهد داد.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پاراالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =