مراکز بهداشت لرستان برای مقابله ویروس کرونای هندی آماده باش هستند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: باتوجه به احتمال شیوع ویروس جهش یافته کرونای هندی مراکز بهداشت در حالت آماده باش کامل هستند.

به گزارش ایرنا محمود ثمینی روز دوشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به وضعیت حاکم در کشور و رنگ قرمز اکثر استان ها، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل تشکیل ستادهای استانی را به صورت روزانه در وضعیت قرمز و نارنجی صادر کرد.

وی افزود: در این راستا در استان جلسات ستاد مقابله با کرونا طی روزهای اخیر تشکیل شده و موانع و نارسایی های موجود با حضور دستگاههای اجرایی مورد بررسی قرار می گیرد .

وی اضافه کرد: در این شرایط که وضعیت استان قرمز بوده گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار در وضعیت قرمز و سه و چهار در وضعیت نارنجی همکاری لازم را داشته باشند و اماکن تجاری علیرغم تمامی مشکلات کماکان تعطیل باشند.

معاون استاندار لرستان خواستار همکاری همه جانبه برای مهار بیماری کرونا در استان شد و گفت: با توجه به گزارشات واصله، مراسم تشییع و ختم در استان با ازدحام جمعیت بوده و به حالت قانونمند برگزار نمی شود که در صورت مشاهده با صاحبان عزا برخورد قانونی خواهد شد.

ثمینی با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته موسوم به کرونای هندی در کشورهای همسایه شرقی، یادآور شد: در حال آماده سازی و تجهیز استان هستیم تا در صورت ورود این ویروس خطرناک به کشور و استان، آماده مقابله با آن باشیم.

وی با بیان اینکه ویروس هندی به مراتب خطرناک تر از سایر ویروس های جهش یافته است، افزود: ضرورت دارد مردم، کسبه، بازاریان و همه اقشار مختلف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با مجموعه ستاد مقابله با کرونا همکاری داشته باشند و با تعطیلی مشاغل طبق مصوبه ستاد کمک کنند تا به شرایط ثابت و کم خطر به لحاظ بیماری بازگردیم .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به حضور تورهای گردشگری در استان، گفت: در این رابطه کارگروهی با مسئولیت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شده که از حضور تورهای داخلی و خارجی در مراکز تفریحی استان جلوگیری خواهد شد و در صورت بروز تخلف از طریق مراجع قضایی با عوامل آن برخورد قانونی صورت گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha