بودجه سالجاری شهرداری شاهدیه یزد ۳۹۰ میلیارد ریال اعلام شد

یزد_ ایرنا _ شهردار شاهدیه یزد بودجه امسال شهرداری این شهر را ۳۹۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: ۶۸ درصد این طرحها در بخش عمرانی و بقیه هم در حوزه خدمات شهری هزینه می شود.

به گزارش ایرنا سیدعلی میرنژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:درآمد شهرداری صرف طرحهای  زیرساختی، عمرانی شهری، محیط زیست، بهداشت، میراث، توسعه پارک ها و فضای سبز شهری، بهبود امور شهری و ترافیک و حمل و نقل، بهسازی و روشنایی معابر می شود.

وی افزود: اکنون ۲۰ طرح بزرگ و مهم برای شهر شاهدیه تعریف شده است که در حال اجراست. 

مبرنژاد درآمد شهرداری شاهدیه را در چهار سال گذشته افزون  بر یک هزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود: ساخت ۶ میدان، ساماندهی۲۶ ایستگاه اتوبوس شهری، ساخت بیش از ۶۰ هزار مترمربع پیاده رو، ساخت و نصب چهار المان شهری، اجرای بیش از ۳۸۰ هزار مترمربع عملیات آسفال در ۱۵۰ مورد معابر شهری و بهبود فضای سبز از جمله طرحهای است که در مدت یاد شده در این منطقه انجام شده است. 

شهردار شاهدیه توجه به فضای سبز شهری را یکی از  دغدغه‌های مهم مدیریت شهری بیان کرد  گفت: در حال حاضر با پیگیری‌های انجام شده سرانه فضای سبز شهری در این منطقه به ازای هر نفر ۴۴ مترمربع است که از میانگین کشوری بالاتر است.

میرنژاد راه‌اندازی ۶ بوستان جدید را از جمله اقدامات در دستور کار شهرداری این شهر بیان  و خاطرنشان کرد: توجه به افزایش فضای سبز در شاهدیه نقش مهمی در کاهش آلودگی برای شاهدیه و شهر میراث جهانی یزد دارد. 

شهردار شاهدیه با بیان این‌که تخصیص ۲۰ لیتر بر ثانیه آب مهمترین مطالبه مدیریت شهری برای تقویت سرانه فضای سبز است، گفت: افزایش سرانه فضای سبز در حقیقت ایجاد زیرساخت لازم برای تأمین سلامت عمومی مردم شهرهای شاهدیه و یزد است.

میرنژاد ارتقای امنیت اجتماعی را از دیگر دغدغه‌های شهرداری شاهدیه  ذکر کرد و گفت:  بعد از رایزنی‌های متعدد با فرمانده انتظامی استان یزد زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع همراه با یک دستگاه خودروی سواری و ۲ دستگاه موتورسیکلت ویژه پاسگاه انتظامی مستقل شاهدیه تأمین شده که امیدواریم با مساعدت سریع فرماندهی انتظامی هرچه سریعتر پاسگاه شاهدیه راه اندازی شود. 

وی حراست از بافت تاریخی را از اولویت های شهرداری شاهدیه بیان کرد و افزود: با پیگیری‌های مستمر توسط شهرداری ، بافت تاریخی شاهدیه در سال جاری با شماره ۳۰۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

شهردار شاهدیه افزود: راه‌اندازی طرح گردشگری و آغاز عملیات بهسازی و بازسازی قلعه ساسانی هم در دستور کار شهرداری در راستای حراست از بناهای تاریخی این شهر است ؛ ارتقای کمی و کیفی خدمات مدیریت شهری مهمترین اولویت اجرایی شورا و شهرداری شاهدیه است.

شاهدیه در بخش مرکزی شهرستان یزد قرار دارد که از سه بخش ابرندآباد، گردفرامرز و نصرت آباد تشکیل شده‌است و حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =