۸۰ هزار اصله نهال برای احیای کمربند سبز تبریز کاشته شد

تبریز - ایرنا - مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز گفت: از ابتدای فروردین امسال بیش از ۸۰ هزار اصله نهال برای احیای کمربند سبز این شهر کاشته شده است.

داریوش نوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه کاشت این نهال ها در راستای توسعه کمی و کیفی فضای سبز تبریز انجام شده است، افزود: تلاش می شود با سرعت بخشی به روند کاشت نهال در این مسیر، طرح مذکور در کمترین زمان ممکن تکمیل شود.

وی اظهار داشت: بیشترین میزان کاشت در این مسیر در حوزه شهرداری منطقه ۲ به تعداد ۳۰ هزار اصله در ائل باغی، مسیر اتوبان کسایی، پارک عباس میرزا، پارک موزه دفاع مقدس و پادگان های مشرف به پارک جنگلی عباس میرزا است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز گفت: علاوه بر این مسیرها در پارک جنگلی آرپادره سی، نظرگاه، تپه های مشرف به طرح تبادل امام علی و میدان بسیج  مرزداران، جنگل کاریهای رشدیه و الهیه و حاشیه اتوبان پاسداران در حوزه شهرداری منطقه پنج، بخشی از پارک عباس میرزا، پارک یادگار امام، محدوده استادیوم یادگار امام و حاشیه اتوبان کسایی در محدوده شهرداری منطقه سه کاشت نهال انجام شده است.

نوین ادامه داد: در حوزه شهرداری منطقه چهار طرح کاشت نهال در فاز یک پارک بزرگ تبریز و باغ گیاه شناسی و در حوزه شهرداری منطقه ۱۰ در پارک جنگلی ارم، پارک آبشار و حاشیه اتوبان پاسداران روی داده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با سرعت بخشی به عملیات کاشت و نگهداری درختان، در روزهای آتی کمربند سبز تبریز در حداقل زمان ممکن تکمیل شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام شهردار تبریز تا پایان فصل کاشت در سال جاری یک میلیون اصله نهال در این کلانشهر کاشته می شود.  

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای منطقه شهرداری است.  
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha